February 6, 2023, 10:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নাৰায়ণপুৰত আধাৰ কাৰ্ড বনোৱাৰ নামত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 18, 2020
  • 117 Time View

নাৰায়ণপুৰঃ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালক প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱাস যোজনাৰ গৃহ প্ৰদান কৰিবলৈ চৰকাৰে আধাৰ কাৰ্ড বাধ্যতামূলক কৰাৰ পিছতে ৰাজ্যৰ বিভিন্ন স্থানৰ সমান্তৰালকৈ লক্ষীমপুৰ জিলাৰ নাৰায়ণপুৰৰ পঞ্চায়তে পঞ্চায়তে আধাৰকাৰ্ড বনোৱাৰ কেন্দ্ৰ স্থাপন কৰি দিনে নিশাই কাম অব্যাহত ৰাখিছে। তাৰ মাজতে এটা অসাধু চক্ৰই সুবিধা লৈ মুনাফাও ঘটিছে৷ ৰাজ্যৰ বিভিন্ন স্থানৰ লগতে নাৰায়ণপুৰত আধাৰ কাৰ্ড বনোৱাৰ নামত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷ খোদ গাঁও পঞ্চায়তৰ সহযোগত দুৰ্নীতি সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে একাংশ লোকে৷ একাংশ কেন্দ্ৰই গ্ৰাহকৰ পৰা ২০০-৫০০ টকাকৈ ধন লৈ এমাহ পৰ্যন্ত আধাৰ কাৰ্ড প্ৰস্তুত কৰি দিব নোৱাৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷ নাৰায়ণপুৰৰ ৰূপা কম্পিউটাৰ এণ্টাৰ প্ৰাইজ নামৰ কেন্দ্ৰত পিছলা গাঁও পঞ্চায়তৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ লৈ ধনৰ বিনিময়ত আধাৰকাৰ্ড বনোৱা বুলি অভিযোগ উঠিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে