July 2, 2022, 1:40 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

নামনি সোৱণশিৰি জল বিদ্যুৎ প্ৰকল্পত কেন্দ্ৰীয় শক্তি মন্ত্ৰী ৰাজ কুমাৰ সিং

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 14, 2022
  • 13 Time View

ধেমাজিঃ ধেমাজি জিলা গেৰুকামুখত নিৰ্মীয়মাণ নামনি সোৱণশিৰি জল বিদ্যু প্ৰকল্প পৰিদৰ্শন কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় শক্তি মন্ত্ৰী ৰাজ কুমাৰ সিঙে সোমবাৰে সন্ধিয়া ৭. ৪০ মান বজাত উপস্থিত হয়৷ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে উপস্থিত হোৱাৰ পিছতেই তেওঁক ঢোলে-ডগৰে আদৰণি জনায়৷ ইয়াৰ কিছু সময়ৰ পিছতেই অঞ্চলটোৰ থলোৱা শিপিনীসকলৰ দ্বাৰা আয়োজিত পৰম্পৰাগত প্ৰদৰ্শনীত অংশগ্ৰহণ কৰে৷ ইয়াৰ পিছতেই মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে এন এইচ পি চিৰ বিষয়ববীয়াসকল আৰু ধেমাজি জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে তেওঁ এন এইচ পি চিৰ পাৱাৰ হাউচটোৰ পৰিৰ্দশন কৰে৷ সংবাদিকসকলৰ সৈতে হোৱা সাক্ষাৎকাৰত মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে অহা অক্টোবৰ, নৱেম্বৰ মাহৰ পৰা নামনি সোৱনশিৰি জল বিদ্যুৎ প্ৰকলত ৫০০ মেগাৱাট বিদ্যুৎ উৎপাদন হ’ ব আৰু চুবুৰীয়া ৰাজ্য অৰুণাচলে ৫৮ হেজাৰ মেগাৱাট বিদ্যুৎ উৎপাদন কৰা ক্ষমতা আছে ইয়াৰে ৫০% শতাংশ পোৱা যায় তেন্তে অৰ্থনৈতিকভাৱে সবল হ’ব বুলি উল্লেখ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে