January 30, 2023, 8:23 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

নামনি সোৱণশিৰি জল বিদ্যুৎ প্ৰকল্পত কেন্দ্ৰীয় শক্তি মন্ত্ৰী ৰাজ কুমাৰ সিং

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 14, 2022
  • 41 Time View

ধেমাজিঃ ধেমাজি জিলা গেৰুকামুখত নিৰ্মীয়মাণ নামনি সোৱণশিৰি জল বিদ্যু প্ৰকল্প পৰিদৰ্শন কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় শক্তি মন্ত্ৰী ৰাজ কুমাৰ সিঙে সোমবাৰে সন্ধিয়া ৭. ৪০ মান বজাত উপস্থিত হয়৷ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে উপস্থিত হোৱাৰ পিছতেই তেওঁক ঢোলে-ডগৰে আদৰণি জনায়৷ ইয়াৰ কিছু সময়ৰ পিছতেই অঞ্চলটোৰ থলোৱা শিপিনীসকলৰ দ্বাৰা আয়োজিত পৰম্পৰাগত প্ৰদৰ্শনীত অংশগ্ৰহণ কৰে৷ ইয়াৰ পিছতেই মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে এন এইচ পি চিৰ বিষয়ববীয়াসকল আৰু ধেমাজি জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে তেওঁ এন এইচ পি চিৰ পাৱাৰ হাউচটোৰ পৰিৰ্দশন কৰে৷ সংবাদিকসকলৰ সৈতে হোৱা সাক্ষাৎকাৰত মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে অহা অক্টোবৰ, নৱেম্বৰ মাহৰ পৰা নামনি সোৱনশিৰি জল বিদ্যুৎ প্ৰকলত ৫০০ মেগাৱাট বিদ্যুৎ উৎপাদন হ’ ব আৰু চুবুৰীয়া ৰাজ্য অৰুণাচলে ৫৮ হেজাৰ মেগাৱাট বিদ্যুৎ উৎপাদন কৰা ক্ষমতা আছে ইয়াৰে ৫০% শতাংশ পোৱা যায় তেন্তে অৰ্থনৈতিকভাৱে সবল হ’ব বুলি উল্লেখ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে