February 6, 2023, 10:45 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নলবাৰীৰ দতৰাত ২৭০ গৰাকী জ্যেষ্ঠ নাগৰিকক বিনামূলীয়া চশমা বিতৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 6, 2022
  • 105 Time View

নলবাৰীঃ নলবাৰী জিলাৰ ঘগ্ৰাপাৰৰ দতৰাত স্বেচ্ছাসেৱী সংস্থা বিবেকানন্দ আৰ্থ-সামাজিক বিকাশ মঞ্চ, নেচনেল মেডিক’জ অৰ্গেনাইজেচন, অসম সেৱা ভাৰতী, পূৰ্বাঞ্চল, সক্ষম, প্ৰয়াত ৰাজেন্দ্ৰ নাথ বুজৰ বৰুৱা স্মৃতি ন‍্যাসৰ সহযোগত জ্যেষ্ঠ নাগৰিকক বিনামূলীয়া চশমা প্ৰদান কৰা হয়৷ দতৰা গাঁও পঞ্চায়তত ‘নেত্ৰ সাৰথি’ শীৰ্ষক বিনামূলীয়া চশমা বিতৰণ অনুষ্ঠানত ২৭০গৰাকী লোকক চশমা বিতৰণ কৰা হয়। অনুষ্ঠানত সেৱা ভাৰতী পুৰ্বাঞ্চলৰ সভাপতি ৰমেন শৰ্মা, ডা০ মৃনাল হালৈ, এনএমঅ’ৰ ডা০ ধীৰেন দাস পানিকৰ, ডা০ মমতা দেৱী, ডা০ মুকুল ভাটিয়া উপস্থিত থাকে। অঞ্চলটোৰ প্ৰায় ২৫০ গৰাকী চকুৰ ৰোগীক প্ৰয়াত ৰাজেন্দ্ৰ নাথ বুজৰ বৰুৱা স্মৃতি ন‍্যাসে আগন্তুক দিনত বিনামূলীয়াকৈ চশমা দিয়াৰ ব‍্যৱস্থা কৰিব৷ আৰ্থ-সামাজিক বিকাশ মঞ্চৰ সভাপতি ভদ্ৰৰাম ডেকা, সাধাৰণ সম্পাদক পংকজ বুজৰ বৰুৱা, ন‍্যাসৰ সভাপতি প্ৰশান্ত বুজৰ বৰুৱা, কল্পজ‍্যোতি কলিতাই জানিবলৈ দিয়ে।অঞ্চলটোৰ বৃদ্ধসকলে বিনামূলীয়াকৈ চশমা লাভ কৰি সংশ্লিষ্ট সংস্থাটোক ধন‍্যবাদ জ্ঞাপন কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে