February 9, 2023, 12:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

নগাঁৱৰ ভোমোৰাগুৰিত ডাম্পাৰৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল স্কুটী আৰোহী মহিলাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, January 18, 2023
  • 22 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁৱৰ বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানাৰ এলেকাধীন ভোমোৰাগুৰিত বুধবাৰে বিয়লি সংঘটিত হোৱা এক ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনাত এগৰাকী স্কুটী আৰোহী মহিলা নিহত হোৱাৰ বিপৰীতে আন এগৰাকী মহিলা আহত হয় ৷ প্ৰাপ্ত খবৰ মতে, নগাঁও-ধিং সংযোগী গড়কাপ্তানী পথেৰে তীব্ৰ বেগত আহি থকা এ এছ-০৯ চি ২১০২ নম্বৰৰ এখন ডাম্পাৰে এ এছ-০১-ডি ডব্লিউ ৯৬৭৪ নম্বৰৰ স্কুটীখনক পিছফালৰ পৰা মহটিয়াই নিয়াত উক্ত দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হয় ৷ ফলত স্কুটী আৰোহী নৱনীতা দেৱী নামৰ মহিলাগৰাকী থিতাতে নিহত হোৱাৰ বিপৰীতে আন গৰাকী স্কুটী আৰোহী মহিলা ববিস্মিতা দেৱী আহত হয় ৷ দুৰ্ঘটনাৰ সন্মুখীন হোৱা দুয়োগৰাকী মহিলাৰ ঘৰ ভোমোৰাগুৰিৰ লালুংগাঁৱত ৷ কৰ্মসূত্ৰে দুই সন্তানসহ স্বামীৰ সৈতে গুৱাহাটীত থকা নিহত মহিলাগৰাকী ভোগালী বিহুৰ বাবে ভোমোৰাগুৰিৰ পিতৃ গৃহলৈ ফুৰিবলৈ আহিছিল ৷ ইফালে, পিছত ঘটনাৰ খবৰ পাই বটদ্ৰৱা আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ মৃতদেহটো উদ্ধাৰ কৰি মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে নগাঁও ভোগেশ্বৰী ফুকননী অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰে ৷ অৱশ্যে, দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত কৰিয়েই ঘাতকৰূপী ডাম্পাৰখনে পলায়ন কৰিছিল যদিও বটদ্ৰৱা আৰক্ষীৰ তৎপৰতাত পৰৱৰ্তী সময়ত ডাম্পাৰখন জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয় বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷ উল্লেখ্য, নগাঁও জিলাৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ গ্ৰামাঞ্চলবোৰত দীৰ্ঘদিনৰে পৰা চলি আহিছে ডাম্পাৰৰ চৰম দৌৰাত্ম্য ৷ জিলা পৰিবহন, বন বিভাগ আৰু আৰক্ষী প্ৰশাসনৰ চূড়ান্ত গাফিলতি আৰু ৰহস্যজনক নিৰবতাৰ বাবেই উক্ত গ্ৰামাঞ্চলবোৰত ডাম্পাৰৰ অতপালি ইমানেই বৃদ্ধি পাইছে যে গঞাৰাইজে প্ৰতিক্ষণতে অস্বস্তিকৰ পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হৈ আহিছে ৷ পুৱাৰে পৰা নিশালৈকে এই অতি গধুৰ ডাম্পাৰবোৰে গাঁৱৰ পথেৰে তীব্ৰ বেগত চলাচল কৰাৰ বাবেই এনেদৰে ডাম্পাৰৰ খুন্দাত স্কুটী আৰোহী মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰাণ দিবলগীয়া হ’ল বুলি ৰাইজে জানিবলৈ দিছে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে