May 25, 2022, 11:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

নগাঁৱৰ পশ্চিমাঞ্চলত ধুমুহাৰ তাণ্ডৱ, বিস্তৰ ক্ষতিসাধন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 26, 2022
  • 40 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ পশ্চিমাঞ্চলৰ মাজেৰে আজি বিয়লি পাৰ হৈ যোৱা এজাক ধুমুহাই গঞাৰাইজৰ মাজত আতংকৰ সৃষ্টি কৰাৰ বিপৰীতে বহু অঞ্চলত বিস্তৰ ক্ষতি সাধন কৰে৷ বিয়লি প্ৰায় পাঁচ বজাত হঠাতে অহা জিলাখনৰ বটদ্ৰৱা, কদমনি, ধূপগুৰি, ধিং, ৰাইদঙীয়া আদি অঞ্চলৰ ঠায়ে ঠায়ে বাসগৃহ, গোহালি, দোকান, নামঘৰ আদিৰ টিনপাট উৰুৱাই নিয়াৰ সমান্তৰালকৈ বহু কৃষকৰ শাক-পাচলি খেতি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰে৷ তদুপৰি বহু অঞ্চলত ধুমুহাজাকে গছ-গছনি ছিঙি-ভাঙি খাষ্টাং কৰে। ধুমুহাৰ ফলত বটদ্রৱা উন্নয়ন খণ্ডৰ খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত এডাল প্ৰকাণ্ড গছ ভাগি পৰাত যান বাহনৰ চলাচল সেই পথেৰে বহু সময়ৰ বাবে ব্যাহত হৈ পৰে। আনকি বিভিন্ন কামত দিনটো ব্যস্ত থকা লোকসকল কাম সামৰি ঘৰ অভিমুখে যাত্ৰা কৰাৰ সময়তেই অহা ধুমুহাজাকে এই লোকসকলক যথেষ্ট বিপদৰ সন্মুখীন কৰোৱা দেখা যায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে