February 9, 2023, 1:02 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

নগাঁৱৰ দক্ষিণ জাজৰিত শিশু অনুষ্ঠান মইনা পাৰিজাতৰ শুভাৰম্ভ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, January 17, 2023
  • 21 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ কণ কণ শিশুসকলৰ মানসিক উৎকৰ্ষ সাধনৰ উদ্দেশ্যে নগাঁও জিলাৰ দক্ষিণ জাজৰিত মঙলবাৰে শিশু অনুষ্ঠান মইনা পাৰিজাতৰ শুভাৰম্ভ কৰা হয় ৷ এই মৰ্মে, পুৱাৰে পৰা দক্ষিণ জাজৰিৰ ড° ভূপেন হাজৰিকা মুকলি মঞ্চত সৃষ্টি হয় উদুলি-মুদুলি পৰিবেশৰ । দক্ষিণ জাজৰি সাংস্কৃতিক গোষ্ঠীৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হোৱা শুভাৰম্ভ অনুষ্ঠানত ৰূপকোঁৱৰ জ্যোতিপ্ৰসাদ আগৰৱালাৰ মৃত্যু বাৰ্ষিকী উদযাপনৰ লগতে গোষ্ঠীৰ প্ৰতিষ্ঠা কালৰ প্ৰয়াত ব্যক্তি মানিক মহন্ত, ডিম্বেশ্বৰ বৰা, বাবুল দেউৰী, চেনাই কোঁৱৰ, নাৰায়ন বৰদলৈ, কৃষ্ণানন্দ তামুলী, লুইত মহন্ত আৰু পংকজ মহন্তক শ্ৰদ্ধাৰে সোঁৱৰণ কৰা হয় ৷ পুৱা পতাকা উত্তোলনেৰে এই অনুষ্ঠানটিৰ পাতনি মেলে গোষ্ঠীৰ সভাপতি প্ৰবীন চন্দ্ৰ বৰদলৈয়ে । লগতে শ্বহীদ তৰ্পন কৰে অঞ্চলৰ শ্বহীদ পৰিয়ালৰ সদস্য তথা প্ৰাক্তন ছাত্র নেতা পংকজ ডেকাই আৰু ৰূপকোঁৱৰ আগৰৱালাদেৱৰ প্ৰতিচ্ছবিত পুষ্পাঞ্জলি অৰ্পণ কৰে সৰ্বানন্দ মহন্তই । ইয়াৰ পিছতে মইনা পাৰিজাত অনুষ্ঠানৰ শুভাৰম্ভণিৰ উদ্দেশ্যে অনুষ্ঠিত হোৱা মুকলি সভাত সদৌ অসম মইনা পাৰিজাতৰ নগাঁও জিলাৰ উপ সভাপতি শৰৎ চন্দ্ৰ মহন্ত, সাধাৰণ সম্পাদক বিশ্বজিৎ কাকতি, নগাঁও জিলা সাহিত্য সভাৰ সভাপতি থগিত মহন্ত, জাজৰি শতদল সাহিত্য সভাৰ সভাপতি নৰেন ডেকা, লোকশিল্পী মিলেশ্বৰ ডেকা, সংবাদিক ৰাহুল দেৱ বৰদলৈ, সমাজকৰ্মী ধৰ্ম কলিতাকে ধৰি বহু লোক উপস্থিত থাকে । গোষ্ঠীৰ সম্পাদক সীমান্ত বৰদলৈয়ে আঁত ধৰা গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ সভাখনিত সদৌ অসম মইনা পাৰিজাতৰ অন্তৰ্গত শাখা “কলাকাৰ” মইনা পাৰিজাত অনুষ্ঠানটি আনুষ্ঠানিকভাৱে উদ্বোধন কৰে অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষক অনন্ত বৰদলৈয়ে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে