January 31, 2023, 10:36 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

নগাঁৱৰ জি.ডি হাস্পতালত বিনামূলীয়া বন্ধ্যাত্ব-টেষ্ট টিউৱ বেবী পৰামৰ্শ শিবিৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 15, 2022
  • 48 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও চহৰৰ হয়ৱৰগাওঁস্থিত ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চিকিৎসালয় জি.ডি হাস্পতাল এণ্ড ৰিৰ্ছাজ চেণ্টাৰ আৰু উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ বন্ধ্যাত্ব-টেষ্ট টিউৱ বেবী পৰামৰ্শ কেন্দ্ৰৰ প্ৰতিষ্ঠান গুৱাহাটীস্থিত ‘INDRIA IVF’-এ আজি বিনামূলীয়া বন্ধ্যাত্ব-টেষ্ট টিউৱ বেবী পৰামৰ্শ শিবিৰ অনুষ্ঠিত কৰে৷ জি.ডি হাস্পতাল এণ্ড ৰিৰ্ছাজ চেণ্টাৰত অনুষ্ঠিত বিনামূলীয়া বন্ধ্যাত্ব আৰু টেষ্ট টিউৱ বেবী পৰামৰ্শ শিবিৰত ৯৬ গৰাকী দম্পতীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে৷ নগাঁৱত পোন প্ৰথমবাৰৰ বাবে অনুষ্ঠিত কৰা বিনামূলীয়া বন্ধ্যাত্ব আৰু টেষ্ট টিউৱ বেবী পৰামৰ্শ শিবিৰত ‘INDRIA IVF’ৰ মুখ্য চিকিৎসক ডা০ দিব্যজ্যোতি গোস্বামী আৰু জ্যেষ্ঠ স্ত্ৰী ৰোগ চিকিৎসক ডা০ ঈয়াণ চেলে৷ পৰামৰ্শ শিবিৰটোত উপস্থিত থাকি দম্পতীসকলক ডেমন্ষ্ট্ৰেচন দিয়াৰ লগতে কাউনচেলিং কৰি আগন্তুক দিনবোৰৰ বাবে অনুপ্ৰাণিত কৰে৷ বহু দম্পতীয়ে আজি বিবাহৰ ১২-১৫ বছৰৰ পিছতো সন্তানৰ মুখ দেখিবলৈ হাবিয়াস কৰি বহু চিকিৎসা পদ্ধতি অৱলম্বন কৰে যদিও সৰু সৰু কিছুমান চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ পদ্ধতি অৱলম্বন নকৰাৰ বাবেই সেই দম্পতীসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি সন্তানৰ মুখ দেখাৰ পৰা বঞ্চিত হৈ থাকিব লগীয়া হোৱাত নগাঁৱৰ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চিকিৎসালয় জি.ডি হাস্পতাল এণ্ড ৰিৰ্ছাজ চেণ্টাৰ আৰু INDRIA IVF-এ নগাঁও চহৰত প্ৰথমবাৰৰ বাবে পৰামৰ্শ শিবিৰটোৰ আয়োজন কৰা বুলি জানিবলৈ দিয়ে৷ ভৱিষ্যতে প্ৰতি মাহত এবাৰকৈ জি.ডি হাস্পতাল এণ্ড ৰিৰ্ছাজ চেণ্টাৰে পৰামৰ্শ শিবিৰ অনুষ্ঠিত কৰি নিসন্তান দম্পতীৰ মুখত হাঁহি বিৰিঙাই তোলাৰ বাবে জি.ডি হাস্পতালে উদ্যোগ ল’ব বুলিও জানিবলৈ দিয়ে৷ গুৱাহাটীস্থিত ‘INDRIA IVF’ কেন্দ্ৰৰ পৰা নগাঁও চহৰত পৰামৰ্শ শিবিৰ আয়োজন কৰি নিসন্তান দম্পতীৰ মুখলৈ আশাৰ ৰেঙণি কঢ়িয়াই অনাৰ যি বাট দেখুৱালে তাৰ বাবে উপস্থিত ৯৬ গৰাকী দম্পতীয়ে নগাঁৱৰ জি.ডি হাস্পতাল এণ্ড ৰিৰ্ছাজ চেণ্টাৰ হাস্পতাল কৰ্তৃপক্ষ আৰু INDRIA IVFৰ বিষয়ববীয়া সকলক শলাগ লয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে