February 9, 2023, 1:56 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

নগাঁৱৰ ঘাঁহীত মহিয়সী নাৰী সতী ৰাধিকাৰ জন্ম উৎসৱৰ আয়োজন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 74 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ মহাপুৰুষ শংকৰদেৱৰ একনিষ্ঠ সেৱক মহিয়সী নাৰী সতী ৰাধিকা আইৰ জন্মোৎসৱটি ১৬ মে’ত কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভাৰ নগাঁও জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত তথা বৃহত্তৰ ঘাঁহী-দক্ষিণপাট অঞ্চলৰ কৈৱৰ্ত ৰাইজৰ আতিথ্যত আৰু নগাঁও জিলা সদৌ কৈৱৰ্ত সন্মীলনী, অনুসূচীত জাতি সংগ্ৰামী যুৱ পৰিষদৰ সহযোগত ঘাঁহী চাৰিআলিস্থিত ৰাজহুৱা ভৱন প্ৰেক্ষাগৃহত দিনযোৰা কাৰ্যসূচীৰে আয়োজন কৰা হৈছে৷ জিলা সমিতিৰ সম্পাদক ৰাহুল দেৱ বৰদলৈয়ে জনোৱা মতে সেই দিনা পুৱা ৮ বজাত নগাঁও জিলাৰ সভাপতি ৰেৱকান্ত দাসে পতাকা উত্তোলনেৰে কাৰ্যসূচীৰ শোভাৰম্ভ কৰাৰ পিছতে শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠান আৰু এটি সাংস্কৃতিক শোভাযাত্রা উলিওৱা হ’ব৷ ১১ বজাৰ পৰা অভ্যৰ্থনা সমিতিৰ সভাপতি ঘন দাসৰ সভাপতিত্বত মুকলি সভা অনুষ্ঠিত হ’ব৷ কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভাৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ সভাপতি, বিশিষ্ট সাহিত্যিক সুতৰাম দাসে উদ্বোধন কৰিবলগীয়া মুকলি সভাত অসম চৰকাৰৰ জলসম্পদ মন্ত্রী পিয়ুষ হাজৰিকা, নগাঁও সদৰ বিধান সভা সমষ্টিৰ বিধায়ক ৰূপক শৰ্মা, ৰহাৰ বিধায়ক শশীকান্ত দাস, কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভাৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি তিলক চন্দ্ৰ দাস, উপ সভাপতি হেমন্ত কুমাৰ দাস, লক্ষীৰাম হাজৰিকা, প্ৰধান সম্পাদক জিতুল দাস, বিশিষ্ট কবি ৰূপালী দাস, অনুষ্ঠানটিৰ ডিব্ৰুগড় জিলাৰ সভানেত্রী সংগীতা ভড়ালী, সম্পাদক বাৰীন্দ্ৰ দাস, শ্ৰী শ্ৰী কোবাইকটা সত্রৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি যামিনী চন্দ্ৰ দাসকে ধৰি বহুকেইজন বিশিষ্ট ব্যক্তি উপস্থিত থাকিব। সভাত “বৰ্তমান নাৰী সমাজত সতী ৰাধিকাৰ প্ৰাসংগিকতা” শীৰ্ষক বিষয়ৰ ওপৰত নিৰ্দ্দিষ্ট বক্তাৰ ভাষন ৰাখিব নগাঁও জিলা জনসংখ্যা সমাধান সমিতিৰ জিলা সংৰক্ষক ৰঞ্জনা দাসে। এই সভাতে ৰাহুল দেৱ বৰদলৈৰ সম্পাদনাত প্ৰকাশিত নগাঁও জিলা কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভাৰ বাৰ্ষিক মুখপত্র “ৰাধিকা” উন্মোচন কৰিব ৰহা আৰু ধিং ৰাজহ চক্ৰৰ চক্ৰ বিষয়া সন্তুোষ কুমাৰ নাথে। সন্ধ্যা বন্তি প্ৰজ্বলনৰ অন্তত বিভিন্ন লোক সংগীতৰ মনোমোহা সমাহাৰেৰে সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি উদ্যোক্তাসকলে জানিবলৈ দিছে৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে