January 30, 2023, 4:48 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

নগাঁৱত চুৰি সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিবলৈ আহি ৰাইজৰ জালত দুই চোৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 31, 2022
  • 123 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ অসমীয়া সমাজত এষাৰি আপ্তবাক্য শুনিবলৈ পোৱা যায় ‘এশ গৰু মাৰিলে বাঘৰো মৰণ’৷ আপ্তবাক্যশাৰীক প্ৰমাণিত হ’ল নগাঁও জিলাৰ ধিঙত৷ দীৰ্ঘদিন ধৰি চুৰিকাৰ্যৰে গঞাৰাইজৰ মাজত সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি অহা দুই গভাইত চোৰ অৱশেষত আটক হ’ল ৰাইজৰ হাতত৷ ধৃত চোৰ দুটা হৈছে ধিং আৰক্ষী থানাৰ এলেকাধীন বৰভেটিৰ হাৰিজ উদ্দিনৰ পুত্ৰ ছাদ্দাম হুছেইন আৰু মন্নাছ আলীৰ পুত্ৰ ওমৰ ফাৰুক৷ আচলতে চুৰি কৰা সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিবলৈ আহি এই চোৰ দুই ৰাইজৰ হাতত কৰায়ত্ত হয়৷ জানিব পৰা মতে, চোৰ দুটাই পূৰ্বে চুৰি কৰা এটা পানী তোলা মটৰ বৰভেটিৰে এজন লোকক বিক্ৰি কৰাৰ উদ্দেশ্যে বন্দোবস্তি কৰি থকা অৱস্থাতে স্থানীয় ৰাইজে গাঁওৰক্ষী বাহিনীৰ লোকৰ সহযোগত হাতে-লুতে চোৰ দুটাক আটক কৰিবলৈ সক্ষম৷ ৰাইজে চোৰ দুটাক উত্তম-মধ্যম শোধোৱাত চুুৰিকাৰ্যৰ কথা স্বীকাৰ কৰাত পিছত ৰাইজে চোৰ দুটা ধিং আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে৷ উল্লেখ্য যে, ধৃত চোৰ দুটাই বিগত সময়ছোৱাত স্থানীয় অঞ্চলত সঘনে চুৰি কাৰ্য সংঘটিত কৰি আহিছিল৷ কেতিয়াবা বিদ্যালয়ৰ পানী তোলা মটৰ, কেতিয়াবা খেতি পথাৰৰ মেচিন আদিৰ সমান্তৰালকৈ গৃহস্থৰ ঘৰৰ পৰাও বিভিন্ন সামগ্ৰী চুৰি কৰি একপ্ৰকাৰে ৰাইজৰ মাজত আতংকৰ ছাঁপ বিয়পাই আহিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে