February 6, 2023, 9:07 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নগাঁৱত আৰক্ষীৰ জালত ভুৱা CID বিষয়া, বলেৰ’ চুক্তিত নি কৰিছিল বিক্ৰী

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 14, 2020
  • 118 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাত নিজকে চিআইডি বিষয়া বুলি পৰিচয় দিয়া প্ৰৱঞ্চকক আৰক্ষীয়ে অৱশেষত জালত পেলাবলৈ সক্ষম হৈছে৷ শনিবাৰে নিশা নগাঁও চহৰৰ বিষ্ণু পল্লীৰ পৰা আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় ভুৱা চিআইডি বিষয়া ডিমৰুগুৰিৰ চিত্তৰঞ্জন বৰকাকতিক৷ ধৃত চিত্তৰঞ্জন বৰকাকতিয়ে চিআইডিৰ বিষয়াৰ পৰিচয় দি বেবেজীয়া অঞ্চলৰ দুজন লোকৰ পৰা দুখনকৈ বলেৰ’ গাড়ী চুক্তিত নি গোপনে বিক্ৰী কৰি দিছিল৷

প্ৰায় আঠ মাহ পূৰ্বে নগাঁৱৰ বেবেজীয়া নিবাসী ৰাজীৱ দাস আৰু অভিজিৎ বৰদলৈ নামৰ লোক দুজনৰ পৰা নিজকে চিআইডিৰ বিষয়া বুলি পৰিচয় দি তেওঁলোকৰ বলেৰ’ দুখন বিভাগীয় কামত ব্যৱহাৰৰ বাবে চুক্তি ভিত্তিত ভাড়ালৈ বুলি লৈছিল৷ পিছে গাড়ী দুখন লৈ যোৱাৰ আঠ মাহ উকলি যোৱাৰ পিছতো গাড়ীৰগৰাকীক চুক্তি অনুসৰি মাহেকীয়া ভাড়াৰ নামত এটকাও আদায় নিদিয়াত চিত্তৰঞ্জন বৰকাকতিক ম’বাইল ফোনৰ জৰিয়তে যোগাযোগৰ অহৰহ চেষ্টা চলাই যদিও ফোন ৰিচিভ কৰা নাছিল৷

দুয়োজন ঘটনা সন্দৰ্ভত বেবেজীয়া আৰক্ষী পহৰা চকীত এজাহাৰ দাখিল কৰে। আৰক্ষীয়ে এজাহাৰৰ ভিত্তিত গোচৰ ৰুজু কৰি তদন্তত নামি পৰে৷ এনেদৰে তদন্ত অব্যাহত ৰখাৰ সময়তে এক গোপন সূত্ৰৰ পম খেদি শনিবাৰে নিশা আৰক্ষীয়ে চহৰখনৰ বিষ্ণু পল্লীত অভিযান চলাই প্ৰৱঞ্চক চিত্তৰঞ্জন বৰকাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ ধৃত চিত্তৰঞ্জন বৰকাকতিৰ স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত ইতিমধ্যে গোপনে বিক্ৰী কৰা বলেৰ’ গাড়ী দুখনৰ ভিতৰৰ এ এছ-০১-এম এ ৩৭২৪ নম্বৰৰ বলেৰ’খন সোণাপুৰ আৰক্ষী থানা চৌহদত উদ্ধাৰ হয়৷

এইখন বলেৰ’ এমাহ পূৰ্বে সোণাপুৰত এক পথ দুৰ্ঘটনাত পতিত হোৱাৰ পিছৰে পৰাই আৰক্ষীৰ জিম্মাত থানা চৌহদতে আছিল। ইয়াৰ বিপৰীতে আনখন বলেৰ’ নাগালেণ্ড-ম্যানমাৰ সীমান্তৱৰ্তী অঞ্চলৰ এজন লোকক বিক্ৰী কৰা বুলি আৰক্ষীৰ জেৰাত প্ৰকাশ কৰিছে। সম্প্ৰতি ঘটনা সন্দৰ্ভত নগাঁও সদৰ থানাত ভাৰতীয় দণ্ড বিধি আইনৰ ৪০৬/৪২০ নং ধাৰাত ২২১০/২০ নম্বৰত এক গোচৰ ৰুজু কৰিছে নগাঁও আৰক্ষীয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে