February 6, 2023, 8:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নগাঁৱত অসম প্ৰিমিয়াৰ আন্তঃক্লাব ক্ৰিকেট পূৰ্ণগতিত, ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাব ফাইনেলত

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, January 8, 2023
  • 27 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামত চলি থকা পঞ্চম অসম প্ৰিমিয়াৰ আন্তঃক্লাব ক্ৰিকেট প্ৰতিযোগিতাৰ নগাঁৱৰ খেলত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাবে ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে ৷ প্ৰতিযোগিতাখনিৰ আজি অনুষ্ঠিত হোৱা প্ৰথমখন ছেমি ফাইনেলত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাবে শ্বাইন’ছ প্লেয়াৰ্ছক পাঁচ উইকেটত পৰাজিত কৰে । খেলখনত শ্বাইন’ছ প্লেয়াৰ্ছে টছত জিকি প্ৰথমে বেট ধৰি অধিনায়ক বিদেশব্ৰত দত্তৰ ৪৫ ৰাণৰ উল্লেখনীয় বৰঙণিৰে ৩১ অভাৰত সকলোকেইটা উইকেট হেৰুৱাই ৯২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে । বলিঙত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাবৰহৈ জিয়াদ জামান আৰু ইয়াচিনুল হকে তিনিটাকৈ, ৱাচিমউল্লাহ খান, জেকি আলী আৰু দেৱজিৎ দাস নাইকে এটাকৈ উইকেট দখল কৰে ৷ প্ৰত্যুত্তৰত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাবে জেকি আলীৰ অপৰাজিত ৩০, অধিনায়ক দেৱজিৎ দাস নাইকৰ অপৰাজিত ১৮ আৰু ৱাচিমউল্লাহ খানৰ ১৪ৰাণৰ উল্লেখনীয় অৱদানৰে ১৩.৪ অভাৰত পাঁচটা উইকেটৰ বিনিময়তে ৯৪ ৰাণ সংগ্ৰহৰে বিজয় লক্ষ্য অতিক্ৰম কৰে । বলিঙত শ্বাইন’ছ প্লেয়াৰ্ছৰহৈ মোহিত বৰাই চাৰিটা আৰু অনুৰাগ দেৱনাথে এটা উইকেট পায় । যোৰহাটৰ দেৱৰ্ষি শৰ্মা আৰু শংকু ঘোষ আম্পায়াৰৰূপে থকা খেলখনৰ অন্তত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টিং ক্লাবৰ ইয়াচিনুল হকক মেন অব দ্যা মেচৰূপে প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ সুনীল দত্তই বঁটা প্ৰদান কৰে । সেই অনুষ্ঠানত নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ যুটীয়া সম্পাদকদ্বয় অসীম কুমাৰ ভাৱাল, প্ৰমোদ কোঠাৰী, সহকাৰী সম্পাদক সমীৰ হাজৰিকা আৰু ক্ৰিকেট শাখাৰ সম্পাদক মৃনাল কুমাৰ হাজৰিকা আদি উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে