February 6, 2023, 8:42 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নগাঁও জিলা ছিনিয়ৰ খো-খো দল ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, January 24, 2023
  • 11 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ বোকাখাতৰ কমাৰগাঁৱত অহা ২৩-২৫ জানুৱাৰীলৈ অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ১৭ সংখ্যক আন্তঃজিলা ছিনিয়ৰ খো খো প্ৰতিযোগিতা(পুৰুষ-মহিলা)ত অংশগ্ৰহণ কৰিবৰ বাবে শনিবাৰে ঘোষণা কৰা হয় নগাঁও জিলা দলটো ৷ দলটোৰ খেলুৱৈসকল হৈছে–ৰিচা বৰা, নিকিতা চৌধুৰী, ৰিমা দাস, বৰ্ষা বৰদলৈ, শিখাৰাণী মণ্ডল, জয়শ্ৰী মণ্ডল, বিজয়া মণ্ডল, পাকিজা আহমেদ, চানিফা হাচিন, চাদিয়া চুলতানা, নিশিতা বৰা, আয়ুশ্ৰী বৰা(মহিলা), নিতিন দাস, অৰুণ বৰা, প্লাৱন বৰা, প্ৰণৱ বে’, মাধুৰ্য বৰা, কিংশুক অক্ষয়, সৌৰভ বৰা, মাধৱ টেৰণ, প্ৰশান্ত বৰদলৈ, বিভাগ যাদৱ, লক্ষ্যজ্যোতি ইংতি আৰু যুগলজ্যোতি দেৱনাথ(পুৰুষ)। নগাঁও জিলা খো খো সন্থাৰ সভাপতি প্ৰভাত চন্দ্ৰ বৰা আৰু সম্পাদক সমীৰ হাজৰিকাই জনোৱা মতে, উল্লেখিত দলটোৰ সৈতে টিটু দত্ত আৰু প্ৰাণজিৎ বৰা প্ৰশিক্ষকৰূপে থকাৰ বিপৰীতে ৰিতা দাস আৰু বিতোপন শইকীয়া মেনেজাৰৰূপে আছে । এই দলটো গঠনৰ উদ্দেশ্যে যমুনামুখৰ শংকৰদেৱ বিদ্যা নিকেতনৰ ব্যৱস্থাপনাত প্ৰধান আচাৰ্য ডম্বৰু শইকীয়াৰ পৰিচালনাত আয়োজিত এক অনুষ্ঠানত ক্ৰীড়া সংগঠক প্ৰভাত চন্দ্ৰ বৰা, সমীৰ হাজৰিকা, বিতোপন শইকীয়া, হিৰণ্য গোহাঁই আদি উপস্থিত থাকে। সেই অনুষ্ঠানতে বঙাইগাঁৱত সদ্যসমাপ্ত আন্তঃজিলা ছাৱ জুনিয়ৰ খো খো প্ৰতিযোগিতাত ভাগলোৱা নগাঁও জিলা দলৰ খেলুৱৈ, প্ৰশিক্ষক তথা মেনেজাৰকেইগৰাকীক মানপত্ৰ আৰু সম্বৰ্ধনা জনাই উৎসাহিত কৰা হয় ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে