January 30, 2023, 8:15 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

নগাঁও জিলা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ উদ্যোগত পৰিবেশ দিৱস উদযাপন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 113 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ সদৌ অসম কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ আহ্বানৰ প্ৰতি সন্মান জনাই আজি নগাঁও জিলা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ উদ্যোগতো নগাঁও বঢ়মপুৰস্থিত অন্ধ বিদ্যালয়ত পৰিবেশ দিৱস উদযাপন কৰা হয়। এই মৰ্মে, বিদ্যালয়খনৰ ৭৫ গৰাকী ছাত্র-ছাত্ৰীক লঘূ আহাৰ বিতৰন কৰাৰ বিপৰীতে বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলে ৰাভা সংগীত, বিহু গীত আৰু কবিতা আবৃত্তি পৰিবেশনেৰে বিদ্যালয় চৌহদ মুখৰিত কৰি তোলে । ইফালে, পৰিবেশ সজাগতাৰ লক্ষ্যৰে বিদ্যালয়ৰ চৌহদত এক বৃক্ষৰূপন কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰা হয় । উক্ত কাৰ্যসূচীত সদৌ অসম কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত সম্পাদক প্ৰধান তথা নগাঁও জিলা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ সাধাৰণ সম্পাদক শ্যামন্ত দাস, জিলা সভাপতি মিন্টু শৰ্মা, সহকাৰী সম্পাদক যজ্ঞেশ্বৰ ৰাজখোৱা, সাংগঠনিক সম্পাদক দিলীপ বৰা, বঢ়মপুৰ আঞ্চলিক কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ সম্পাদক বিমল বৰা, সহকাৰী সম্পাদক দ্বয় ভূপেন শইকীয়া আৰু অজিত বসুমতাৰী, উপ সভাপতি দিবাকৰ বৰা, অঞ্জু কুমাৰ হাজৰিকা, ভূপেন শৰ্মা, কমল চন্দ্ৰ হাজৰিকা, উপদেষ্টা ৰাতুল কুমাৰ ভূঞাঁ, যোগব্ৰত হাজৰিকা, সাংগঠনিক সম্পাদক দিপুল বৰা, বিদ্যালয়ৰ প্ৰধান শিক্ষয়িত্ৰী গুন বৰাৰ লগতে বিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীসকলো উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে