July 2, 2022, 12:50 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

নগাঁও জিলাৰ কটহগুৰি নিবাসী শিশু সাহিত্যিক, সমাজকৰ্মী মৌলানা ক্বাৰী নুৰুল ইছলামৰ জীৱনাৱসান

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 23, 2022
  • 11 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বৃহত্তৰ টুকটুকী অঞ্চলৰ কটহগুৰি নিবাসী সৰবৰহী ব্যক্তি, বিশিষ্ট সমাজসেৱী তথা কটহগুৰি আঞ্চলিক দ্বিনী তালিমী বৰ্ডৰ সভাপতি মৌলানা ক্বাৰী নুৰুল ইছলামৰ বুধবাৰে গুৱাহাটীৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত জীৱনাৱসান ঘটে৷ বিগত কিছুদিন ধৰি শাৰীৰিক অসুস্থতাত ভূগি থাকি চিকিৎসাধীন অৱস্থাতে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰা ইছলামৰ মৃত্যুৰ সময়ত বয়স হৈছিল ৬৪ বছৰ। বৃহত্তৰ টুকটুকী অঞ্চলৰ মছজিদ, মাদ্ৰাছা, খানক্বা, তাবলিগী জামাতকে আদি কৰি বিভিন্ন সামাজিক, শৈক্ষিক আৰু ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ লগত ওতঃপ্ৰোতভাৱে জড়িত থাকি নিজকে সমাজসেৱা নিয়োজিত কৰি ৰখা ইছলাম একেধাৰে কবি, শিশু সাহিত্যিক আৰু দ্বিনী তালিমী ব’ৰ্ডৰ প্ৰশিক্ষক আছিল। তেওঁ শিশুৰ উপযোগী বহু লিখনি আৰু কবিতা ৰচনা কৰাৰ উপৰি কেবাখনো কবিতা পুথি প্ৰকাশ কৰি উলিয়াইছিল। তাৰ ভিতৰত বাংলা ভাষাত লিখা ‘ইছলাম জ্ঞান’ আছিল অন্যতম সৃৃষ্টি। তেওঁ জীৱনৰ ৪৫ বছৰ কাল মছজিদৰ ইমামতি কৰিও কটাইছিল। সৎ, অমায়িক আৰু বহু গুণধাৰী ইছলামৰ মৃত্যুত বৃহত্তৰ টুকটুকী অঞ্চলত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰাৰ বিপৰীতে নগাঁও জিলা দ্বিনী তালিমী ব’ৰ্ডৰ সভাপতি আতাবুৰ ৰহমান, জমিয়ত উলামায়ে হিন্দৰ কটহগুৰি টুকটুকী আঞ্চলিক সমিতি, টুকটুকী আঞ্চলিক আমছু, টুকটুকী প্ৰেছ ক্লাবকে প্ৰমুখ্য কৰি বিভিন্ন দল-সংগঠন আৰু ব্যক্তি বিশেষে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জনাইছে। তেওঁ মৃত্যুৰ সময়ত দুই পুত্ৰ আৰু দুই কন্যাসহিতে অনেক আত্মীয়-স্বজন আৰু গুণমুগ্ধক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায়৷ ইফালে, সন্ধিয়া ৬-৪৫ বজাত দক্ষিণ কটহগুৰি জানপাৰ মছজিদ প্ৰাংগণত তেওঁৰ পুত্ৰ মৌলানা বাহাৰুল ইছলামৰ ইমামতিত সহস্ৰাধিক লোকৰ উপস্থিতত ইছলামৰ জানাজাৰ নামাজ সম্পন্ন কৰা হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে