February 3, 2023, 8:12 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 29, 2022
  • 41 Time View

বেবেজীয়াঃ ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ দৰে নগাঁও জিলাটো বানে ভয়াৱহ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিছে ৷ বানত ককবকাই জীয়াতু ভুগিবলগীয়া হৈছে বন্যাৰ্তই৷ প্ৰলয়ংকৰী বানে ঘৰ-বাৰী বোৱাই পেলোৱাত বানাক্ৰান্ত লোকসকলৰ দুখ কুলাই পাচিৰে নধৰা হৈছে ৷ এনে পৰিস্থিতিত বানপীড়িত লোকসকলৰ দুখৰ সমভাগি হৈছে মানৱদৰদী ব্যক্তি তথা বিভিন্ন দল-সংগঠন ৷ যি যেনেকৈ পাৰে সাধ্যানুসাৰে আগবঢ়াইছে বান সাহাৰ্য্য ৷ নগাঁৱৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ বান কৱলিত অঞ্চলটো নগাঁও মহকুমাৰ অন্যান্য পিছপৰা শ্ৰেণী উন্নয়ণ ব’ৰ্ডৰ ফালৰ পৰা বিশুদ্ধ খোৱাপানীৰ ফিল্টাৰ বিতৰণ কৰা হয় ৷ জিলাখনৰ বটদ্ৰৱা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত কপাহেৰা, বামুনবড়ি, ভকতগাঁও আদি অঞ্চলত থকা আশ্ৰয় শিবিৰবোৰত গৈ পানী ফিল্টাৰ বিতৰণ কৰা হয় ৷

নগাঁও মহকুমা অন্যান্য পিছপৰা শ্ৰেণী উন্নয়ন বৰ্ডৰ হৈ অধ্যক্ষ মনোৰঞ্জন নাথ আৰু লোকেন্দ্ৰ নাথৰ লগতে দলংঘাট মণ্ডল বিজেপিৰ কাৰ্যকৰ্তা সকলে উক্ত অঞ্চলত উপস্থিতি হৈ বন্যাৰ্ত লোকসকলৰ দুখ-দুৰ্দশাৰ বুজ লোৱাৰ লগতে শতাধিক উন্নত মানৰ খোৱা পানীৰ ফিল্টাৰ বিতৰণ কৰে । বানৰ এনে এক জটিল ক্ষণত বানাক্ৰান্ত ৰাইজৰ সুবিধাৰ্থে নগাঁও মহকুমা অন্যান্য পিছপৰা শ্ৰেণী উন্নয়ণ ব’ৰ্ডে লোৱা এনে পদক্ষেপৰ শলাগ লৈছে সচেতন মহলে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে