February 1, 2023, 11:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ধমুহা-শিলাবৃষ্টিত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৪,২৭০টা পৰিয়ালক ক্ষতিপূৰণ প্ৰদান বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 4, 2022
  • 58 Time View

প্ৰায় তিনিমাহ পূৰ্বে প্ৰবল ধমুহা-শিলাবৃষ্টিত ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ শ-শ পৰিয়াল গৃহহাৰা হৈ পৰিছিল৷ শ-শ পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ ভাঙি ব্যাপক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছিল৷ সমানে ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছিল উজনি অসমৰ সমীন্তৱৰ্তী সমষ্টি সৰুপথাৰৰ কেইবা শ পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ৷ নিশাৰ ভিতৰতে শ-শ পৰিয়ালে গৃহহাৰা হৈ পৰিছিল৷ সেই সময়ত বহু পৰিয়ালক খাদ্য-সামগ্ৰী, ত্ৰিপালৰ ব্যৱস্থা কৰি দিছিল স্থানীয় বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনে৷ তাৰ লগে লগে ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালসমূহক এককালীন সাহায্য প্ৰদানৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনে৷ সেই প্ৰতিশ্ৰুতি আজি পূৰণ কৰিলে বিধায়ক ফুকনে৷ ৫ ফেব্ৰুৱাৰীত ধুমুহা-শিলাবৃষ্টিত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৪,২৭০টা পৰিয়ালক আজি দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা বিভাগৰ পুঁজিৰে ক্ষতিপূৰণ প্ৰদান কৰে বিধায়গৰাকীয়ে। গোলাঘাট জিলা প্ৰশাসনৰ উদ্যোগত মৰঙী উন্নয়ন খণ্ডৰ সভাগৃহত ক্ষতিপূৰণ প্ৰদান কৰা হয়৷ পৰিয়ালসমূহে সোঁ-শৰীৰে উপস্থিত থাকি বিধায়কৰ হাতৰ পৰা চেকসমূহ গ্ৰহণ কৰে৷ অনুষ্ঠানত গোলাঘাট জিলাৰ উপায়ুক্ত মৃগেশ নাৰায়ন বৰুৱা, গোলাঘাট জিলা পৰিষদৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ধীৰাজ দাস, মৰঙিৰ খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া নিপজ্যোতি পাটিৰি, মৰঙি ৰাজহ চক্ৰৰ চক্ৰ বিষয়া চাহনাৱাজ ইকবাল উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে