February 9, 2023, 2:18 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ধনশ্ৰী পৰিষদীয় সমষ্টিত নৱ কুমাৰ শৰণীয়াৰ সভা, বিটিএডি আৰ্মীৰ কামাণ্ডেণ্টৰ অভিযোগ নস্যাৎ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 28, 2020
  • 156 Time View

ৰৌতাঃ ক’ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধিৰ বাবে নিৰ্বাচন স্থগিত যদিও যিকোনো মুহূৰ্তত নিৰ্বাচনী আয়োগে ঘোষণা কৰিব পাৰে নিৰ্বাচনৰ দিন। সমানে বিটিচিৰ পৰিষদৰ আন আন দলসমূহৰ দৰেই কোকৰাঝাৰ সমষ্টিৰ সাংসদ নৱ কুমাৰ শৰণীয়া নেতৃত্বাধীন গণ সুৰক্ষা পাৰ্টীয়ে বিটিআৰ দখল কৰিবলৈ তৎপৰ হৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলাই গৈছে৷

তাৰ মাজতে ওদালগুৰি জিলাৰ ৩৭নং ধনশ্ৰী পৰিষদীয় সমষ্টিত দেওবাৰে এখন বিশেষ সভা অনুষ্ঠিত কৰে গণ সুৰক্ষা পাৰ্টীয়ে। ৩৭নং ধনশ্ৰী সমষ্টিৰ গণ সুৰক্ষা পাৰ্টীৰ প্ৰার্থী ডিম্বেশ্বৰ ৰাভাই অনুষ্ঠিত কাৰ সভাত কোকৰাঝাৰৰ সাংসদ নৱকুমাৰ শৰণীয়া উপস্থিত থাকি সাংসদগৰাকীয়ে চৰকাৰে বিটিচিত থকা বিভিন্ন জাতীয় সংগঠনৰ লগত আলোচনা নকৰাকৈ বিটিআৰ চুক্তি ৰূপায়ণ কৰাটো দুৰ্ভাগ্যজনক তথা বিটিচিবাসীৰ বাবে কলা দিন।

বিটিএডি আৰ্মীৰ কামাণ্ডেণ্ট ধনঞ্জয় শৰণীয়াই বিস্ফোৰণ ঘটাই হীৰা শৰণীয়াৰ দলক সমৰ্থন নকৰা লোকৰ ঘৰত অস্ত্ৰ থৈ জালত পেলােৱা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰা অভিযোগৰ প্ৰত্যুত্তৰ দি সাংসদগৰাকীয়ে অভিযোগ নস্যাৎ কৰে। সভাত বিপিএফ, এআইইউডিএফ, কংগ্ৰেছ আদি দলৰ পৰা ২০ নেতাই কৰ্মী গণ সুৰক্ষা পাৰ্টীত যোগদান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে