February 6, 2023, 9:38 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

দৌল উৎসৱ উপলক্ষে উদুলি-মুদুলি জামুগুৰিৰ ঐতিহাসিক সাৰ্বজনীন গৰখীয়া থান

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 18, 2022
  • 91 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ সমীপৰ জামুগুৰিত অৱস্থিত প্ৰায় তিনিশ বছৰ পুৰণি ইতিহাস প্ৰসিদ্ধ সাৰ্ব্বজনীন গৰখীয়া থানত বিগত বৰ্ষবোৰৰ দৰেই এইবাৰো উদযাপিত হৈছে দৌল উৎসৱ৷ বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা ব্যাপক উৎসাহ-উদ্দীপনাৰ মাজেৰে চাৰিদিনীয়া বিস্তৃত কাৰ্যসূচীৰে দৌল উৎসৱটি উদযাপন কৰা হৈছে৷ সেয়ে বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা অহা ভক্তৰ সমাগমেৰে থান প্ৰাংগণ উদুলি-মুদুলি হৈ পৰাৰ লগতে এক উৎসৱমুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হৈছে৷ দ্বিতীয় দিনা পুৱাৰ ভাগত মণিকূট আৰু দৌল মন্দিৰত বন্তি প্ৰজ্বলনৰ লগতে বৃহত্তৰ অঞ্চলৰ ২৯ টা নামঘৰৰ পৰা জল কলছি আৰু ধৰ্মধ্বজা গৰখীয়া থানলৈ অনা হয়৷ ইয়াৰ পিছতে উৎসৱৰ ধৰ্মধ্বজা উদযাপন সমিতিৰ সভাপতি শুকুৰাম বৰুৱাই আৰু থানৰ ধৰ্মধ্বজা থান পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি থানেশ্বৰ নাথে উত্তোলন কৰে৷ লগতে স্মৃতি তৰ্পন কৰে সমাজকৰ্মী পুষ্পেন্দ্ৰ নাথে৷ দুপৰীয়া গোসাঁই স্নান, স্থাপন আৰু ভকতক নিৰ্মালি প্ৰদানৰ অন্তত খোল আৰু নাম প্ৰসংগৰ লগতে আমন্ত্ৰিত নামতি দলৰ দ্বাৰা নাম পৰিবেশনেৰে থান প্ৰাংগণ মুখৰিত কৰি তোলা হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে