January 30, 2023, 7:27 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দেশ বিৰোধী কাৰ্যঃ ৪টা পাকিস্তানৰ ইউটিউব চেনেলসহ মুঠ ২২টা ইউটিউব চেনেল ভাৰতত নিষিদ্ধ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 5, 2022
  • 73 Time View

তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সুৰক্ষা, বৈদেশিক নীতি আৰু ৰাজহুৱা শৃংখলা সম্পৰ্কীয় অপপ্ৰচাৰ প্ৰচাৰ কৰিবলৈ ২২ টা ইউটিউব চেনেল বন্ধ কৰিছে। প্ৰথমবাৰৰ বাবে, আইটি নিয়ম, ২০২১-ৰ অধীনত ১৮টা ভাৰতীয় ইউটিউব নিউজ চেনেল বন্ধ কৰা হৈছিল। পাকিস্তানৰ দ্বাৰা পৰিচালিত চাৰিটা ইউটিউব নিউজ চেনেলও বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে। ইউটিউব চেনেলবোৰে দৰ্শকসকলক বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ টিভি নিউজ চেনেলবোৰৰ লোগো আৰু মিছা থাম্বনেইল ব্যৱহাৰ কৰিছিল। ইয়াৰ উপৰিও, তিনিটা টুইটাৰ একাউণ্ট, এটা ফেচবুক একাউণ্ট আৰু এটা বাতৰি ৱেবছাইটও বন্ধ কৰা হৈছে। তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে এক বিবৃতিত কয় যে নতুন তথ্য প্ৰযুক্তি নিয়ম, ২০২১ৰ অধীনত ১৮টা ভাৰতীয় ইউটিউব নিউজ চেনেল অৱৰোধ কৰা হৈছে। পাকিস্তানৰ চাৰিটা ইউটিউব নিউজ চেনেলও বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে। তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰাপত্তা, বৈদেশিক দেশৰ সৈতে সম্পৰ্ক আৰু ৰাজহুৱা শৃংখলাৰ বিষয়ে অপপ্ৰচাৰ কৰাৰ অভিযোগ আছে যাৰ অধীনত এই ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে।

চৰকাৰৰ এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে ভাৰতীয় বাহিনী, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ আৰু আন বহুতো বিষয়ৰ বিষয়ে ভুৱা বাতৰি প্ৰচাৰ কৰা হৈছে। ইউটিউব আৰু অন্যান্য ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টত এনে ভাৰত বিৰোধী সমল বিয়পোৱাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা আগৰ দৰেই অব্যাহত থাকিব।

আই.বি. মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, ইউক্ৰেইনৰ সাম্প্ৰতিক পৰিস্থিতি সম্পৰ্কে ভাৰতস্থিত কিছুমান ইউটিউব চেনেলৰ জৰিয়তে বহুতো ভুল কথা-বতৰা বিয়পোৱা হৈছে। এইটোৱে আন দেশৰ সৈতে ভাৰতৰ সম্পৰ্ক প্ৰভাৱিত কৰিব। গতিকে এই পদক্ষেপ লোৱা হৈছে। উল্লেখনীয় যে, নতুন তথ্য প্ৰযুক্তি নিয়মৰ অধীনত চৰকাৰক ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভুল তথ্য প্ৰচাৰৰ বাবে ব্যৱস্থা লোৱাৰ বিশেষাধিকাৰ প্ৰদান কৰা হৈছে। নিউজ চেনেলসমূহক এনে ধৰণৰ অপপ্ৰচাৰ সম্পৰ্কীয় অভিযোগৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ অভিযোগ নিষ্পত্তি বিষয়াৰ দৰে সকলো ব্যৱস্থা কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। ভুৱা বাতৰি প্ৰচাৰ প্ৰতিহত কৰিবলৈ এটা বিশেষ নিৰীক্ষণ প্ৰণালীও স্থাপন কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে