January 30, 2023, 9:26 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দেওমৰনৈ সাহিত্য সভাৰ লগতে দৰং জিলা সাহিত্য সভাৰ প্ৰতিখন শাখাৰ নিজৰ দিন পালন

Reporter Name
  • Update Time : Friday, April 15, 2022
  • 64 Time View

প্ৰবীণ বৰুৱা, মঙলদৈঃ অসম সাহিত্য সভাই প্ৰতিটো প্ৰহিলা বহাগত নিজৰ দিন পালন কৰি আহিছে। এই বেলিও দৰং জিলা সাহিত্য সভাৰ অন্তৰ্গত অসম সাহিত্য সভাৰ স্বীকৃতি প্ৰাপ্ত ৭০খন শাখা সাহিত্য সভাই প্ৰহিলা বহাগৰ এই নিজৰ দিন পালন কৰে। জিলাখনৰ প্ৰায় দুই শতাধিক ৭০বছৰৰ উৰ্ধৰ সমাজ জীৱনত সাহিত্য, সংস্কৃতিক, সামাজিক দিশত আগবঢ়োৱা সেৱাৰ বাবে অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ, গ্ৰন্থ, গছৰ পুলি, ফুলৰ থোপা আৰু গামোচাৰে সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰে৷ জিলাখনৰ আন আন শাখা সাহিত্য সভাৰ দৰে দেওমৰনৈ সাহিত্য সভাই দেওমৰনৈ অঞ্চলৰ তিনিখন গাঁৱৰ বিশেষ তিনিগৰাকী বিশিষ্ট ব্যক্তিক শুকুৰবাৰে অসমীয়া নতুন বছৰৰ পহিলা দিনটোত নিজ নিজ বাসগৃহত গৈ সাহিত্য সভাৰ তৰফৰপৰা অসমীয়া নৱবৰ্ষৰ ওলগ যাচে। বাঘৰবাৰী গাঁৱৰ ব্যাসৰ ওজা তথা সমাজকৰ্মী ঘনশ্যাম বৰুৱা, পাতিদৰং নিবাসী তথা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী, সাংস্কৃতিক কৰ্মী কান্তিৰাম শইকীয়া আৰু দেওমৰনৈ অঞ্চলৰ বড়িগাঁৱৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত বিদ্যুৎ বিভাগৰ কৰ্মচাৰী আৰু বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী ভুমিধৰ শৰ্মাক নিজ বাসগৃহত গৈ বিহুৰ ওলগ জনাই গছপুলি, গ্ৰন্থ, ফুলৰ থোপা, আৰু অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰমাণ পত্ৰৰে সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰে। অসম সাহিত্য সভাৰ নিজৰ দিন জিলাখনৰ শাখা সাহিত্য সভাই সুকলমে পালন কৰাৰ বাবে দৰং জিলা সাহিত্য সভাৰ সম্পাদক গৌতমানন্দ গোস্বামীয়ে প্ৰতিটো শাখা সাহিত্য সভাৰ সভাপতি সম্পাদকৰ লগতে বিষয়-ববীয়াক আন্তৰিক ধন্যবাদ জনায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে