February 9, 2023, 1:31 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

দেওবাৰে ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ চিকিৎসাধীন অৱস্থাত ৰাজ্যত ৭ জনৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 31, 2020
  • 120 Time View

গুৱাহাটীঃ ৰাজ্যত ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধিৰ লগতে মৃত্যুৰ সংখ্যাও ক্ৰমে বৃদ্ধি হৈছে৷ এতিয়া এটা দিনত কমেও ৬-৭গৰাকী লোক ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু মুখত পৰিছে৷ সংক্ৰমণ বৃদ্ধিৰ লগতে মৃত্যুৰ হাৰ বৃদ্ধি পোৱাত ৰাজ্যখনৰ নাগৰিকক চিন্তিত কৰিছে৷

ৰাজ্য চৰকাৰ তথা ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগ তথা বিভাগীয় মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই তৎপৰ হৈ ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ অপ্ৰাণ চেষ্টা কৰি গৈছে৷ কিন্তু ৰাজ্যৰ কেইখন মান জিলাত ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ ৰোধ হোৱাা নাই৷ বিশেষকৈ ডিব্ৰুগড়, তিনিচুকীয়া গুৱাহাটী, বৰাক উপত্যকাত ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধিৰ লগতে মৃত্যুৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি পাইছে৷ স্বাস্থ্য বিভাগৰ তথ্য মতে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত পুনৰ ৭গৰাকী কোভিড-১৯ ৰোগীৰ দুৰ্ভাগ্যজনকভাৱে বিয়োগ ঘটিছে৷

গোলাঘাটৰ বিদ্যাদীপ ভূঞা (৪৮)
কামৰূপ মহানগৰৰ কিৰণ বৰা (৫০)
কামৰূপ মহানগৰৰ নিপজ্যোতি বৰুৱা (৪৮)
চিৰাঙৰ চোহৰাবুদ্দিন আহমেদ (৭০)
চিৰাঙৰ ৰমিলা সূত্ৰধৰ (৪৫)
চিৰাঙৰ শচীন চন্দ্ৰ ব্ৰহ্ম (৫৮)
কাছাৰৰ ভাস্কৰ বিজয় গুপ্তা (৫০)

আটাইকেইগৰাকী লোকে ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ দেওবাৰৰ দিনটোত চিকিৎসাধীন অৱস্থাত মৃত্যুক আকোৱালি লয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে