May 25, 2022, 11:23 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

দেওবাৰেহে বাঘজানলৈ যাব কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 13, 2020
  • 80 Time View

গুৱাহাটীঃ কেন্দ্ৰীয় পেট্ৰ’লিয়াম মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে অহা দেওবাৰে বাঘজানৰ ঘটনাস্থলী পৰিদৰ্শন কৰিব। অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ বাগজানস্থিত ৫ নং খাদটোত কেনেকৈ তেল নিৰ্গত হ’বলৈ পালে আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত বিস্ফোৰণ কাৰ হেমাহিত সংঘটিত হ’ল সেই বিষয়ে ইতিমধ্যে এক তদন্ত কমিটি গঠন কৰা হৈছে যদিও কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীজনে কাইলৈ নিজে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ চৰজমিন তদন্ত কৰিব।

মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীজনৰ লগত তিনিচুকীয়ালৈ যাব। ইতিমধ্যে কৃষিমন্ত্ৰী অতুল বৰাক ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাইজৰ লগত আলাপ-আলোচনা কৰি উত্তেজনাময় পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণৰ চেষ্টা চলাই আছিল। বাঘজান গাঁৱত শতাধিক লোক গৃহহীন হৈ পৰাৰ পিছত আশ্ৰয় শিবিৰত থাকিবলগীয়া হৈছে আৰু বিভিন্ন দল-সংগঠনে প্ৰতিবাদ কৰাৰ পিছতহে অইল কৰ্তৃপক্ষই ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকক খাদ্য-সামগ্ৰী যোগান ধৰিছে।

ইতিমধ্যে এককালীন ৩০ হাজাৰ টকাকৈ প্ৰতিটো পৰিয়ালক দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা বুলিও জানিব পৰা গৈছে। অৱশ্যে টাই আহোম ছাত্ৰ সন্থাকে ধৰি উজনি অসমত সক্ৰিয় হৈ থকা বিভিন্ন যুৱ-ছাত্ৰ সংগঠনে ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকক উপযুক্ত ক্ষতিপূৰণ দিয়াৰ লগতে জৈৱ বৈচিত্ৰ্য বিনষ্ট কৰা অইল কৰ্তৃপক্ষক পুনৰ এনে ঘটনা যাতে হ’ব নোৱাৰে সেয়া নিশ্চিত কৰিবলৈ সকীয়নি প্ৰদান কৰে।

ইফালে, মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে আজি ‘বেহাৰবাৰী আউট পোষ্ট’ নামৰ এটা ব্যক্তিগত মনোৰঞ্জনমূলক চেনেলত সম্প্ৰচাৰিত ধাৰাবাহিকৰ একাংশ কলা-কুশলীৰ সৈতে মত বিনিময় কৰে। ৰাজ্যখনৰ অন্যান্য কলা-কুশলীয়েও শীঘ্ৰে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ লগত মত-বিনিময়ৰ সুবিধা পাব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে আৰু যোগাযোগৰ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে