February 1, 2023, 2:03 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

দুটা বড়ো সংগঠনৰ আত্মসমৰ্পণ, বড়ো জাতিয়ে আত্মসমৰ্পণ কৰা নাইঃ কাৰ বিৰুদ্ধে ফেপেৰি পাতিলে বনছুৱে

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 45 Time View

কোকৰাঝাৰঃ বড়োভূমিত সুকীয়া বড়ো ৰাজ্য অসম্ভৱ বুলি মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কৰা মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া কৰিছে বড়ো নেচনেল ষ্টুডেণ্ট ইউনিয়ন চমুকৈ বনছুৱে৷ কোকৰাঝাৰত আয়োজিত এক সংবাদমেলত বনছুৰ কেন্দ্ৰীয় সম্পাদক নৱজ্যোতি স্বৰ্গয়াৰীয়ে সুকীয়া বড়ো ৰাজ্যৰ প্ৰসংগৰ দাবীক মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই নস্যাৎ কৰাত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে এনে মন্তব্য দিবলৈ কোন হয় বুলি প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে?

সংবাদমেলত বনছুৰ সাধাৰণ সম্পাদকগৰাকীয়ে কয় যে সুকীয়া বড়ো ৰাজ্যৰ দাবী বড়োসকলৰ প্ৰাপ্য সাংবিধানিক অধিকাৰৰ দাবী আৰু বড়োসকলে সংবিধানৰ অষ্টম অনুচ্ছেদৰ ২/৩নং দফা মৰ্মে নিজৰ প্ৰাপ্য অধিকাৰ বিচাৰি দাবী তুলিছে৷ ইয়াত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কোনো এটা জনগোষ্ঠীৰ স্বাধীনতা হৰণ কৰি বিৰুদ্ধাচৰণ কৰাটো শোভা নাপায় আৰু এয়া সম্পূৰ্ণ অসাংবিধানিক৷ ছাত্ৰ সংগঠন বনছুৱে আৰু কয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এবছুকে ধৰি দুই এটা সংগঠনক মাতি নি দিল্লীত আত্মসমৰ্পণ কৰাৰ অৰ্থ এয়া নহয় যে বড়ো জনগোষ্ঠীয়ে আত্মসমৰ্পণ কৰিছে৷ বনছুৱে লগতে আৰু কয় যে বড়ো জনগোষ্ঠী সুখী নহয়৷ যেতিয়ালৈ সুকীয়া বড়ো ৰাজ্য গঠন নহয় তেতিয়ালৈকে বড়ো জনগোষ্ঠীয়ে ডিভাইড আছাম ফিফটি ফিফটিৰ শ্ল’গান দি যাব বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে৷ সংবাদমেলত বনছুই হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীহৈ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দৰে কাম কৰি যাওঁক বুলি আহ্বান জনাই কাৰোবাৰ সাংবিধানিক অধিকাৰৰ বিপক্ষে মাতমতাৰ অধিকাৰ নাই বুলি প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰে৷ লগতে বনছুই অবড়ো বুলি কোনো জাতি নাই তৎস্বত্বেও মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে অবড়ো শব্দ প্ৰয়োগ কৰি অসংবিধানিক শব্দ কোৱাটো সভ্য সমাজত শোভা নাপায় বুলি সংবাদমেলত প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰে৷

উল্লেখ্য যে, সুকীয়া বড়ো ৰাজ্যৰ দাবীৰ প্ৰসংগতে কোকৰাঝাৰ চহৰৰ মাজমজিয়াত চলিত বৰ্ষৰ ৭ ফেব্ৰুৱাৰীত বহু বাক বিতণ্ডাৰ মাজতে বড়ো নেচনেল ষ্টুডেণ্ট ইউনিয়ন চমুকৈ বনছুৰ জন্ম হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে