January 30, 2023, 8:42 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক ১০ লাখৰ জলপানি প্ৰদান কোকৰাঝাৰ পূৱ সমষ্টিৰ বিধায়ক লৰেন্স ইছলাৰীৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 100 Time View

কোকৰাঝাৰঃ কোকৰাঝাৰ ৩০নং পূৱ সমষ্টিৰ বিধায়ক লৰেন্স ইছলাৰীয়ে গৃহ সমষ্টিৰ ২০০ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক মুঠ ১০ লাখ টকাৰ জলপানি বিতৰণ কৰে। কোকৰাঝাৰ জিলাৰ বালাজান তিনালীৰ ইউপিপিএলৰ কাৰ্যালয়ত আজি অনুষ্ঠিত অনুষ্ঠানত ২০০ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক ৫০০০ টকাকৈ জলপানি প্ৰদান কৰাৰ কাৰ্যসূচী আনুষ্ঠানিকভাৱে আৰম্ভ কৰে বিধায়ক লৰেন্স ইছলাৰীয়ে। অনুষ্ঠানত ১০ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীলৈ আনুষ্ঠানিকভাৱে ৫০০০ টকাকৈ চেক প্ৰদান কৰি নিজ ভাষণত বিধায়ক লৰেন্স ইছলাৰীয়ে কয় যে বিটিচি চৰকাৰৰ জ্ঞানৰ পোহৰ আঁচনিৰ (Giyan Swran Bithangki) অধীনত তেওঁৰ গৃহ সমষ্টিৰ ২০০ দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীলৈ প্ৰথম পৰ্যায়ত জলপানি দিয়া হৈছে। চৰকাৰে বৰ্তমান শিক্ষাত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব দিছে আৰু বিটিআৰ এলেকাত শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত থকা সমস্যাবোৰ যৎপৰোনাস্তি সমাধানৰ বাবে প্ৰচেষ্টা হাতত লৈছে। বিদ্যালয়ৰ শ্ৰেণীকোঠা নিৰ্মাণ, ছাত্ৰ-ছাত্ৰীলৈ চাইকেল, বেগ বিতৰণ, বিদ্যালয়ত খোৱাপানীৰ ব্যৱস্থা আদিকে ধৰি সকলো বিদ্যালয়ৰ আনুষংগিক সমস্যাবোৰ বিটিচি চৰকাৰৰ উদ্যোগত প্ৰায় সমাধান হৈছে বুলি মন্তব্য কৰি মুখ্য কাৰ্যবাহী প্ৰমোদ বড়োৰ নেতৃত্বত বিটিআৰত শৈক্ষিক বাতাবৰণ যথেষ্ট উন্নত হৈছে বুলি মত প্ৰকাশ কৰিছে বিধায়ক ইছলাৰীয়ে। সকলো ছাত্ৰ-ছাত্ৰীকে উচ্চাকাংক্ষী হ’বলৈ আহ্বান জনাই বিধায়ক ইছলাৰীয়ে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক মনপুতি পঢ়া-শুনা কৰি উচ্চশিক্ষা লবলৈও আহ্বান জনায়। বৰ্তমান ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মাজত উশৃংলতা বাঢ়িছে আৰু সেয়া মুঠেই শুভলক্ষণ নহয় বুলি মন্তব্য কৰি যিসকল ছাত্ৰ-ছাত্ৰী বিনয়ী, নম্ৰ, নিজ দায়িত্ব আৰু কৰ্তব্যৰ প্ৰতি একাগ্ৰতা বৰ্তাই ৰাখে তেনে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সফলতা লাভ কৰে বুলি মন্তব্য কৰিছে বিধায়ক ইছলাৰীয়ে। আৰ্থিক দৈন্যতা প্ৰতিভা বিকাশত হেঙাৰ নহয় বুলি তাপপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰি লৰেঞ্চ ইছলাৰীয়ে দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক ভালদৰে পঢ়া-শুনা কৰিবলৈ উদ্গনি দিয়ে। আজিৰ অনুষ্ঠানত দেৱৰগাঁও টিচিএলচিচিৰ সভাপতি বুদ্ধদেৱ মুছাহাৰী, দেৱৰগাঁও ইউপিপিএলৰ ব্লক কমিটিৰ সভাপতি বিজিত বসুমতাৰীকে ধৰি ইউপিপিএলৰ আন দলীয় কৰ্মকৰ্তাসকল উপস্থিত আছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে