January 30, 2023, 8:12 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দুখন পাহাৰৰ মাজত ১২টা কেবিনত ৪৮ জন লোক আৱদ্ধঃ হেলিকপ্টাৰেৰে উদ্ধাৰ অভিযানত নামিছে সেনা

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 11, 2022
  • 54 Time View

ঝাৰখণ্ডৰ দেওঘৰৰ ত্ৰিকুট পাহাৰত দেওবাৰে ৰ’পৱেৰ কেইবাখনো ট্ৰলীৰ মাজত সংঘৰ্ষ হৈ মধ্যমঅংশত আৱদ্ধ হৈ পৰিছিল৷ যাৰ ফলত কমেও দুজন লোকৰ মৃত্যু হয়৷ দেওবাৰৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছতো সোমবাৰে আবেলিলৈ ১২টা কেবিনত কমেও ৪৮ জন লোক আৱদ্ধ হৈ আছিল৷ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ উদ্ধাৰ অভিযান চলি আছে। দুজন লোকৰ মৃত্যুৰ খবৰ স্থানীয় উপায়ুক্ত মঞ্জুনাথ ভজন্ত্ৰীয়ে নিশ্চিত কৰিছে। আহতসকলক চিকিৎসাৰ বাবে দেওঘৰ সদৰ চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। এজন বিষয়াই কয় যে এনে লাগিছে যে ঘটনাটো কাৰিকৰী বিজুতিৰ ফলত সংঘটিত হৈছিল আৰু ট্ৰলিৰ সংঘৰ্ষ হৈছিল। ঘটনাত বহুলোক আহত হৈছে। বায়ু সেনাৰ হেলিকপ্টাৰে পুৱাৰে পৰা উদ্ধাৰ অভিযানৰ অব্যাহত ৰাখিছে। দুৰ্ঘটনাৰ পিছত ৰ’পৱে চলোৱা সংস্থাৰ মেনেজাৰ আৰু অন্যান্য কৰ্মচাৰীসকল ঘটনাস্থলীৰ পৰা পলায়ন কৰিছে।

দুৰ্ঘটনাটোৰ প্ৰকৃত কাৰণ এতিয়াও জানিব পৰা হোৱা নাই। ঘটনাৰ পিছতে কেবল ট্ৰলিৰ পৰা জঁপিওৱাত এহাল দম্পতী গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। এখন চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে। দেওঘৰৰ উপায়ুক্ত মঞ্জুনাথ ভজন্ত্ৰীয়ে কয় যে উদ্ধাৰ অভিযানৰ বাবে ঘটনাস্থলীত ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ সাহায্য বাহিনীৰ চমুকৈ এনডিআৰএফৰ এটা দল মোতায়েন কৰা হৈছে। স্থানীয় লোকে উদ্ধাৰ অভিযানত এনডিআৰএফকো সহায় কৰি আছে। উপায়ুক্তগৰাকীয়ে জনসাধাৰণক উৰাবাতৰি প্ৰচাৰ নকৰিবলৈ কয় যে পৰিস্থিতি সম্পূৰ্ণৰূপে নিয়ন্ত্ৰণত আছে। কিছুমান লোক এতিয়াও কেবলত ট্ৰলিত আৱদ্ধ হৈ আছে আৰু উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। সকলো পৰ্যটকক সুৰক্ষিতভাৱে স্থানান্তৰ কৰা হৈছে।

দেওঘৰত ত্ৰিকুট ৰ’পৱে দুৰ্ঘটনাৰ প্ৰতি সাংসদ নিশিকান্ত দুবেৰ প্ৰতিক্ৰিয়াও আহিছে। ত্ৰিকুট ৰছীপথ দুৰ্ঘটনাত আহত পৰিয়ালৰ সদস্যসকললৈ গভীৰ সমবেদনা জ্ঞাপন কৰে।এনডিআৰএফ দলৰ উপৰিও, দেওবাৰৰ পৰা আৱদ্ধ লোকসকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সেনা জোৱানসকলে দেওঘৰৰ ত্ৰিকুট ৰ’পৱেত উপস্থিত হৈছে। হেলিকপ্টাৰেৰে সহায় আগবঢ়োৱাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে