February 9, 2023, 1:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

দুই ৰাজ্যত হাই এলাৰ্ট, দিল্লীত ধৰা পৰা ISIS সন্ত্ৰাসবাদী আব্দুলৰ উত্তৰ প্ৰদেশৰ ঘৰত অভিযান

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 22, 2020
  • 106 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰিজ ৰোড এলেকাত কুখ্যাত সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন আইএছআইএছৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকাৰ সন্দেহত আব্দুল ইউচুফ নামৰ এজন লোকক নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ আব্দুল ইউচুফ উত্তৰ প্ৰদেশৰ বৰলামপুৰৰ বাসিন্দা৷ আৰক্ষীৰ সৈতে সংঘৰ্ষত লিপ্ত হোৱাৰ পিছতে আব্দুল ইউচুফক শুকুৰবাৰে নিশা গ্ৰেপ্তাৰ কৰে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে৷

দিল্লীৰ আৰক্ষীৰ বিশেষ গোটৰ উপ-আয়ুক্ত প্ৰমোদ সিং কুচৱাহাই কয় যে ধলা কুৱা আৰু ৰিজ ৰোডৰ মাজত অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়৷ ইয়াৰ পিছতে উত্তৰ প্ৰদেশ আৰু দিল্লীত হাই এলাৰ্ট জাৰি কৰা হৈছে৷ দুয়ো ৰাজ্যৰ বিভিন্ন স্থানত তদন্তকাৰী সংস্থাই অভিযান আৰম্ভ কৰিছে৷ দিল্লী আৰক্ষীৰ এটা দলে উত্তৰ প্ৰদেশৰ বৰলামপুৰত উপস্থিত হয়৷ কোটৱালি উটৰৌলাৰ বঢ়িয়া ভেচাহি গাঁৱত দিল্লীৰ আৰক্ষীৰ বিশেষ গোটে অভিযান চলাবলৈ উপস্থিত হয়৷ গাঁও খনত বৃহৎ সংখ্যাক আৰক্ষী আৰু অৰ্ধসামৰিক বাহিনীৰ লোক উপস্থিত হৈ গাঁও খন ঘেৰি ৰাখে৷ আব্দুল ইউচুফক আদালতত হাজিৰ কৰাৰ পিছতে ৭ দিনৰ বাবে আৰক্ষীৰ জিম্মাত লয়৷ আৰক্ষীৰ দলে ইউচুফক উত্তৰ প্ৰদেশলৈ লৈ গৈ তদন্ত কৰিব৷

উক্ত লোকজনক বিস্ফোৰকসহ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা বুলি খবৰ প্ৰচাৰ হোৱাৰ পিছতে দিল্লীত উত্তেজনা বিয়পিছে৷ লোকজনক জালত পেলোৱাৰ পিছতে তদন্তকাৰী দলে ব্যাপক হাৰত বিভিন্ন এলেকাত অভিযান আৰম্ভ কৰিছে৷

দিল্লীৰো বিভিন্ন এলেকাত অভিযান আৰম্ভ কৰিছে তদন্তকাৰী সংস্থাই৷ ৰাষ্ট্ৰীয় সুৰক্ষা বাহিনীৰ এটা দলে দিল্লীৰ বুদ্ধ জয়ন্তী পাৰ্কত অত্যাধুনিক সজুলিসহ অভিযান চলাই থকা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ অভিযানকাৰী গোটে এটা অত্যাধুনিক মেচিন ব্যৱহাৰ কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ এই মেচিন এতিয়া আকৰ্ষণৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ পৰিছে৷ কেইবাটাও সংবাদ প্ৰতিষ্ঠানে এই মেচিন সন্দৰ্ভত সংবাদ প্ৰকাশ কৰিছে৷

সন্ত্ৰাসবাদীৰ পৰা নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে দুটা প্ৰেচাৰ কুকাৰ, ২ আইডি, ১৫ কিলো বিস্ফোৰক উদ্ধাৰ কৰিছে৷ আশংকা কৰা মতে, সন্ত্ৰাসবাদীৰ দলে বৃহৎ কাণ্ড সংঘটিত কৰিবলৈ যোজা চলাই আছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে