February 1, 2023, 8:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

দিল্লীৰ মুণ্ডকাৰৰ তিনিমহলীয়া অট্টালিকাত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড, ২৬ জনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 13, 2022
  • 44 Time View

দিল্লীত ভয়াবহ অগ্নিকাণ্ডত ২৬ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ দিল্লীৰ মুণ্ডকাৰ এটা বাণিজ্যিক ভৱনত সংঘটিত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ডত কমেও ২৬গৰাকী লোক নিহত হৈছে। শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া পশ্চিম দিল্লীৰ মেট্ৰ’ ষ্টেচনৰ ৰিব অট্টালিকাত অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। অগ্নি নিৰ্বাপক বিভাগে ঘটনাস্থলীলৈ প্ৰায় দুই ডজন অগ্নি নিৰ্বাপক গাড়ী প্ৰেৰণ কৰি অগ্নি নিৰ্বাপণ কৰাৰ প্ৰয়াস কৰিছে৷ উদ্ধাৰ অভিযানৰ সময়ত হাইড্ৰ’লিক ক্ৰেইনৰ ভিতৰত আৱদ্ধ লোকসকলক উলিয়াই নিয়াৰ সময়ত এগৰাকী মহিলা নিহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। আবেলি প্ৰায় ৪.৪০ বজাত এই বিষয়ে খবৰ পোৱাৰ পিছত ২৪ খন অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীৰ গাড়ী ঘটনাস্থলীলৈ ততাতৈয়াকৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। মেট্ৰ’ ষ্টেচনৰ ৫৪৪ নম্বৰৰ স্তম্ভৰ ওচৰৰ অট্টালিকাত জুই লাগে নিৰ্বাপিত কৰাৰ চেষ্টা কৰি থকা হৈছে৷

আবেলি ৪.৪৫ বজাত আৰক্ষীয়ে এটা বাণিজ্যিক ভৱনত জুই লগাৰ তথ্য লাভ কৰে। ইয়াৰ পিছতে অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীৰ কৰ্মচাৰীসকলে স্থানীয় আৰক্ষী আৰু অগ্নি নিৰ্বাপক বিভাগৰ নখন বাহনৰ সৈতে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়। আৰক্ষীয়ে লোকসকলক বচাবলৈ ভৱনটোৰ কাঁচ ভাঙি আহতসকলক আঁতৰাই চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয়। ভৱনটোৰ প্ৰথম মহলাত জুই লাগে৷ য’ত চিচিটিভি কেমেৰা আৰু ৰাউটাৰ নিৰ্মাণৰ কোম্পানী আছিল। আৰক্ষীয়ে কোম্পানীৰ মালিকক জিম্মাত লৈছে। কিন্তু জুই নুমুৱাৰ পিছতে নিশা ধ্বংস হোৱা অট্টালিকাৰ পৰা ১৬টা মৃতদেহ উলিয়াই অনা হৈছিল৷ অৱশ্যে ভৱনটোৰ তৃতীয় মহলাত অনুসন্ধানৰ কাম এতিয়াও চলি আছে। অধিক মৃতদেহ উদ্ধাৰৰ সম্ভাৱনা আছে৷

উল্লেখ্য যে, শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া পশ্চিম দিল্লীৰ মুণ্ডকা মেট্ৰ’ ষ্টেচনৰ ওচৰৰ এটা বাণিজ্যিক ভৱনত জুই লগাৰ পূৰ্বে এগৰাকী মহিলাৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল৷ কিন্তু জুই নুমুৱাৰ পিছতে মৃতদেহসমূহ উদ্ধাৰ হয়৷ আৰক্ষীয়ে ভৱনটোৰ পৰা ৬০-৭০ জন লোকক উলিয়াই আনিবলৈ সক্ষম হয়। বৰ্তমানেও বহু লোক আৱদ্ধ হৈ আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে