January 30, 2023, 8:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ ঘৰত আক্ৰমণ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 30, 2022
  • 109 Time View

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ ঘৰত আক্ৰমণ৷ নিৰাপত্তাৰ বেহু ভাঙি একাংশ লোকে কেজৰিৱালৰ ঘৰত আক্ৰমণ কৰে৷ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী মণীষ ছিছোদিয়াই অভিযোগ উত্থাপন কৰি কয় যে বিজেপিৰ গুণ্ডাই আক্ৰমণ কৰিছে৷ বিজেপিয়ে অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যা কৰিব বিচাৰিছে বুলি অভিযোগ আনে মণীষ ছিছোদিয়াই৷ চিচিটিভি কেমেৰাত আৱদ্ধ হৈছে সকলো দৃশ্য৷ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী মণীষ ছিছোদিয়াৰ টুইট মতে, অসামাজিক লোকে আক্ৰমণ কৰিছে৷ কেজৰিৱালৰ ঘৰত আক্ৰমণ কৰে আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ বাধা ভাঙি গেটত থকা গেটবোৰ ভাঙি পেলোৱা হৈছে। দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই অভিযোগ কৰিছে যে পঞ্জাৱত আপৰ বিপুল বিজয়ৰ পিছত বিজেপিয়ে অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যা কৰিব বিচাৰে। আজি আৰক্ষীৰ উপস্থিতিত বিজেপিৰ গুণ্ডাসকলে মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ ঘৰত উপস্থিত হয়। তেওঁলোকে নিৰ্বাচনত অৰবিন্দ কেজৰিৱালক পৰাজিত কৰিবলৈ সক্ষম নহয়৷ তেওঁক হত্যা কৰিব বিচাৰে। তেওঁলোকে ইচ্ছাকৃতভাৱে আৰক্ষীক লৈ গৈছিল, বাধাটো ভাঙিছিল। এই ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে বিপদজনক খেল খেলি আছে। ৰাজনীতি হৈছে এক অজুহাত, ই এক পোনপটীয়া অপৰাধমূলক বিষয়। গুণ্ডাসকলে এনেদৰে কোনো মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘৰত উপস্থিত হ’ব পাৰিবনে?

কাশ্মীৰি পণ্ডিতৰ পলায়নক লৈ নিৰ্মিত ছবিখনৰ প্ৰচাৰ বিজেপিয়ে কৰা বুলি উল্লেখ কৰি ছবিখনৰ কৰ মুক্ত কৰাৰ বিপৰীতে ইউটিউবত আপলোড কৰি দিলে সকলোৱে ফ্ৰিতে চাব পাৰিব বুলি কোৱাৰ পিছতে বিজেপিৰ ব্যাপক সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱাল৷ বিজেপিৰ বিভিন্ন নেতাই অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সমালোচনা কৰাৰ সময়তে আজি আক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে