February 1, 2023, 7:16 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

‘দলে যথেষ্ট দিছে, এতিয়া ঋণ পৰিশোধ কৰাৰ সময়’ বিজেপিয়ে মানুহক ভয়ত ৰাখিব খুজিছে

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 13, 2022
  • 59 Time View

দেশৰ সকলোতকৈ পূৰণি দল তথা দেশৰ প্ৰধান বিৰোধী দল কংগ্ৰেছক পুনৰ ৰাইজৰ মাজলৈ নিয়াৰ পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত কৰিবলৈ দলটোৱে ৰাজস্থানত অনুষ্ঠিত কৰিছে বিশেষ চিন্তন বৈঠক৷ দেশৰ বিভিন্ন ৰাজ্যৰ প্ৰতিনিধি ৰাজস্থানৰ উদয়পুৰত উপস্থিত হৈছে৷ অন্তৱৰ্তীকালীন সভানেত্ৰী ছোনীয়া গান্ধী, প্ৰাক্তন সভাপতি ৰাহুল গান্ধীৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত তিনিদিনীয়া নৱসংকল্প চিন্তন শিবিৰ উদ্বোধন কৰি ছোনিয়া গান্ধীয়ে কেন্দ্ৰৰ শাসকীয় বিজেপি দলক আক্ৰমণ কৰে৷ ছোনিয়া গান্ধীয়ে কয় যে বিজেপিয়ে দেশবাসীক ভয়ৰ পৰিৱেশত জীয়াই থাকিবলৈ বাধ্য কৰিছে। নৱ সংকল্প চিন্তান শিবিৰে আমাক বিজেপি, আৰএছএছ আৰু মিত্ৰশক্তিৰ নীতিৰ ফলস্বৰূপে দেশখনে সন্মুখীন হোৱা প্ৰত্যাহ্বানসমূহৰ বিষয়ে আলোচনা কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিছে।

কংগ্ৰেছ সভাপতিগৰাকীয়ে কেন্দ্ৰৰ নৰেন্দ্ৰ মোদী চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীডী আৰু সহযোগীসকলে ‘সৰ্বাধিক শাসন আৰু নূন্যতম চৰকাৰ’ বুলি কি বুজায় সেয়া এতিয়া বেদনাদায়কভাৱে স্পষ্ট হৈছে৷ ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে সংখ্যালঘুসকলৰ ওপৰত ‘নিৰ্মম’ অত্যাচাৰ কৰা।

প্ৰথমে ইংৰাজীত আৰু পিছত হিন্দীত দিয়া ভাষণ দি ছোনিয়া গান্ধীয়ে দলৰ নেতা আৰু কৰ্মীসকলক কয় যে দল আৰু ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত আমাৰ সকলোৰে প্ৰতিফলন আৰু আত্মনিৰীক্ষণৰ সময় আহি পৰিছে। সংগঠনৰ পৰিৱৰ্তন হৈছে সময়ৰ প্ৰয়োজন, আমি কাম কৰাৰ ধৰণো সলনি কৰিব লাগিব। ছোনিয়া গান্ধীয়ে জনসাধাৰণক দলটোৰ বাবে একেলগে কাম কৰিবলৈ আহ্বান জনাই।

আমি কেৱল বৃহৎ আৰু সমন্বিত প্ৰচেষ্টাৰ জৰিয়তে পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰো৷ আমি আমাৰ ব্যক্তিগত আকাংক্ষাক সংগঠনটোৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ অধীনত ৰাখিব লাগিব বুলিও ছোনিয়া গান্ধীয়ে৷ দলটোৱে যথেষ্ট পৰিমাণে দিছে আৰু এতিয়া ঋণ পৰিশোধ কৰাৰ সময় আহি পৰিছে। আকৌ এবাৰ সাহসৰ পৰিচয় দিয়া প্ৰয়োজন। প্ৰতিটো সংগঠনে জীয়াই থাকিবলৈ পৰিৱৰ্তন আনিব লাগিব। আমাক সংস্কাৰৰ আৱশ্যক। এইটো আটাইতকৈ মৌলিক সমস্যা।

ছোনিয়া গান্ধীয়ে নেতাক শিবিৰত মুকলিকৈ মতামত প্ৰকাশ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাই দল আৰু দলত ঐক্যৰ বাৰ্তা লৈ উভতি যোৱা উচিত বুলি কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে