February 1, 2023, 1:42 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

দলীয় বিষয় সংবাদ মাধ্যমৰ আগত প্ৰকাশ নকৰিবলৈ ভূপেন বৰাই কোৱাৰ পিছতো মুকলিকৈ ক্ষোভ প্ৰকাশ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 11, 2022
  • 37 Time View

মঙলদৈঃ দৰং জিলা কংগ্ৰেছৰ উপসভাপতি দুলাল হীৰাই শনিবাৰে মঙলদৈ প্ৰেছ ক্লাবত এক সংবাদ মেল সম্বোধন কৰি মহা বিস্ফোৰণ ঘটায়। জিলা কংগ্ৰেছৰ উপ-সভাপতি হীৰাই কয় যে, কংগ্ৰেছত চলি আছে এতিয়া দালালৰাজ। বিধানসভা নিৰ্বাচনত দুলাল হীৰাক বিধায়ক পদৰ বাবে বিচাৰিছিল ৭ কোটি টকা। এই টকা অসমৰ দায়িত্বৰ থকা জিতেন্দ্ৰ সিঙৰ হৈ অনিৰুদ্ধ সিঙে এই ধন বিচৰাৰ অভিযোগ উপ-সভাপতিগৰাকীৰ।দালালি নকৰিলে আজিৰ দিনত কংগ্ৰেছ লিডাৰ হ’ব নোৱাৰে। লগতে অকল সাত কোটি নহয় বিধায়ক পদৰ বাবে আবেদন কৰিলে ধন দিব লাগে অসমৰ দালালকো।

দৰং কংগ্ৰেছৰ বৰ্তমান ইনচাৰ্জ হিচাপে থকা খলিলুৰ ৰহমানকো দালাল আখ্যা উপ-সভাপতি গৰাকীৰ। কংগ্ৰেছৰ পৰা অব্যাহতি নোলোৱাকৈ এই অভিযোগ আনে নেতাগৰাকীয়ে। দিল্লীৰ পৰা অহা নেতাসকলে অসমত একমাত্ৰ ধন ঘটাৰ বাবেই আহে বুলিও কয় উপ-সভাপতি দুলাল হীৰাই। কংগ্ৰেছ দলত থাকিয়েই তেওঁ ক’লে দৰং কংগ্ৰেছৰ এতিয়া কোনো অস্তিত্ব নাই।

অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ভূপেন বৰাই দিয়া আদেশকো কেৰেপ নকৰে দৰঙৰ এইগৰাকী উপ-সভাপতি দুলাল হীৰাই। দলীয় বিষয় সংবাদ মাধ্যমৰ আগত প্ৰকাশ কৰাৰ পৰা সভাপতি ভূপেন বৰাই বিৰত থাকিব কোৱাৰ পিছতো মুকলিকৈ প্ৰকাশ কৰিলে ক্ষোভ এইগৰাকী জিলা উপ-সভাপতিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে