February 6, 2023, 10:10 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

দক্ষিণ আমেৰিকাৰ দেশ পেৰুত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি, এদিনত ১৭ জন লোকৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, January 11, 2023
  • 22 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দক্ষিণ আমেৰিকাৰ দেশ পেৰু চৰকাৰ বিৰোধী প্ৰতিবাদৰ বাবে যোৱা মাহৰ পৰা অস্থিৰ হৈ পৰিছে। কিন্তু বিগত কেইদিনমানৰ পৰা প্ৰতিবাদ তীব্ৰতৰ হৈ পৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশৰ আৰক্ষী আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত ১৭ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এমাহজোৰা প্ৰতিবাদৰ ফলত পেৰুত কালি সৰ্বাধিক নাগৰিকৰ মৃত্যু হয়। এই পৰ্যন্ত মুঠ ৩৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। নিহতসকলৰ ভিতৰত আছে দুজন কিশোৰ। আৰক্ষীৰ মতে, দেশৰ দক্ষিণ প্ৰান্তৰ পুনো অঞ্চলৰ টিটিকাকা হ্ৰদৰ পাৰৰ এখন চহৰ হুলিয়াকাৰৰ পৰিস্থিতি কালি অগ্নিময় হৈ পৰে। এই সংঘৰ্ষত ৬৮ জন প্ৰতিবাদকাৰী আহত হয়।
প্ৰতিবাদকাৰীৰ মূল দাবী প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পেড্ৰ’ কাষ্টিলোক শীঘ্ৰে মুকলি কৰি দিব লাগে। তাৰ লগতে দেশত সাধাৰণ নিৰ্বাচন আৰু সংবিধান সংস্কাৰো বিচাৰে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে। যোৱা মাহত পেড্ৰ’ৰ বিৰুদ্ধে অনৈতিকভাৱে কংগ্ৰেছক নিলম্বন কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়। তেওঁৰ ঠাইত এতিয়া দেশৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনত বহি আছে ডিনা বলুয়াৰটে। কালি ডিনাই স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে প্ৰতিবাদকাৰীৰ সকলো দাবী চৰকাৰে মানি লোৱাটো সম্ভৱ নহয়। তেওঁৰ মতে, চৰকাৰে শীঘ্ৰে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ। পৰোক্ষভাৱে তেওঁ বুজাই দিলে যে প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীক এতিয়া মুকলি কৰি দিয়া নহ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে