February 2, 2023, 3:12 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

থানাতে অসহায় আৰক্ষীঃ শূন্যলৈ গুলী নচলালে কিয়? এটা হাঁহ, ১০ হাজাৰৰ বাবে জ্বলিল আৰক্ষী থানা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 21, 2022
  • 88 Time View

এগৰাকী লোকৰ মৃত্যুক কেন্দ্ৰ কৰি বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানাত আক্ৰমণ কৰি আৰক্ষী থানা জ্বলাই দিয়াৰ দৰে কাণ্ড সংঘটিত হৈছে৷ আৰক্ষী থানা লণ্ড-ভণ্ড কৰি থানা চৌহদত থকা আৰক্ষী নিবেশত অগ্নিসংযোগ কৰে৷ বটদ্ৰৱাত একাংশ উত্তেজিত লোকে তাণ্ডৱ চলাই আৰক্ষী থানাত৷ এজন যুৱকৰ মৃত্যুৰ পিছতে আৰক্ষী সষ্টম হৈ থকাৰ সময়তে আৰক্ষী নিবেশত তাণ্ডৱ চলাই৷ আৰক্ষী জিম্মাত যুৱকজনৰ মৃত্যু হৈছিল৷ তাৰ পিছতে উত্তপ্ত পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়৷ ছফিকুল ইছলাম নামৰ যুৱকজনৰ এক গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰি আনিছিল আৰক্ষী থানালৈ৷ নিশা বটদ্ৰৱা আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰি আনি ছফিকুল ইছলামক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি আৰক্ষীয়ে ছফিকুলৰ পৰিয়ালৰ পৰা ১০ হাজাৰ আৰু এটা হাঁহ বিচাৰিছিল আৰক্ষীয়ে৷ আৰক্ষীয়ে দাবী কৰা ধন নিদিয়াত ছফিকুলক প্ৰহাৰ কৰাৰ অভিযোগ আনে৷ আৰক্ষীয়ে দীৰ্ঘ সময় প্ৰহাৰ কৰাত ছফিকুল ইছলামৰ মৃত্যু হয়৷ আৰক্ষী থানাৰ সন্মুখত মৃতদেহ ৰাখি তাণ্ডৱ উত্তেজিত লোকৰ৷ একত্ৰিত আক্ৰমণত কেইবাগৰাকী আৰক্ষীৰ লোক আহত হয়৷ আৰক্ষী থানাৰ সা-সামগ্ৰী ভাঙি পেলাই৷ আৰক্ষীয়ে ঘটনাৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে৷ ইতিমধ্যে ৩গৰাকী লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ ভিডিঅ’ প্ৰত্যক্ষ কৰি আৰক্ষী থানাত আক্ৰমণ কৰা লোকসকলক চিনাক্ত কৰি গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ’ব৷

দিনৰ পোহৰতে একাংশ লোকে আৰক্ষী থানা জ্বলাই দিয়াৰ ঘটনাক সহজে লব নোৱাৰি৷ আৰক্ষীয়ে অসহায় হৈ চাই ৰয়৷ আৰক্ষী থানাৰ পৰা জোৱানক ধৰি আনি প্ৰহাৰ কৰা হৈছে৷ মুঠৰ ওপৰত অৰাজক পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হোৱা দেখা যায়৷ মহিলা-যুৱতী, কিশোৰ, জ্যেষ্ঠ লোকে আৰক্ষী থানাত একত্ৰিত ভাৱে আক্ৰমণ কৰে৷ মৃতলোকজনৰ পৰিয়াল আইনৰ আশ্ৰয় ল’ব পাৰিলেহেতেন৷ আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিব পাৰিলেহেতেন৷ কিন্তু ৰাজহুৱা সম্পত্তি নষ্ট কৰাই নহয় অগ্নিসংযোগ কৰিছে৷ আৰক্ষীয়ে লাঠিচালনা নতুবা শূন্যলৈ গুলীচালনা নকৰিলে কিয়? তাকেই লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছে৷ ছত্ৰভংগ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা নহ’ল৷ খোদ আৰক্ষী থানাতে যদি আৰক্ষী সুৰক্ষিত নহয় তেন্তে আনলোকৰ সুৰক্ষা কেনেকৈ হ’ব? ঘটনাত আৰক্ষী তথা অসম চৰকাৰে গুৰুত্ব সহকাৰে লোৱা উচিত৷ এই ঘটনাক অসম চৰকাৰ তথা আৰক্ষীয়ে কেনেদৰে ল’ব সেয়া গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে