February 6, 2023, 9:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

থমাছ কাপত ১৪ বাৰৰ চেম্পিয়ন ইণ্ডোনেছিয়াক পৰাস্ত ভাৰতৰ, ১ কোটিৰ পুৰস্কাৰ কেন্দ্ৰৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 15, 2022
  • 52 Time View

থমাছ কাপ ফাইনেল ২০২২ত ভাৰতৰ বেডমিণ্টন দলে ১৪ বাৰৰ চেম্পিয়ন ইণ্ডোনেছিয়াক পৰাস্ত কৰি প্ৰথমবাৰৰ বাবে থমাছ কাপ জয়ী হৈ দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে৷

প্ৰথমবাৰৰ বেডমিণ্টনত এই খিতাপ দখল কৰি ইতিহাস ৰচনা কৰে। ভাৰতীয় পুৰুষ দলটোৱে আজি বেংককত অনুষ্ঠিত প্ৰতিযোগিতাৰ ফাইনেলত ১৪ বাৰৰ চেম্পিয়ন ইণ্ডোনেছিয়াক ৩-০ ফলাফলত পৰাস্ত কৰে। বিশ্ব প্ৰতিযোগিতাত পদক বিজেতা লক্ষ্য সেন, কিদাম্বি শ্ৰীকান্ত আৰু চিৰাগ চেট্টি তথা সাত্বিকসাইৰাজ ৰণকি ৰেড্ডীৰ যুটীৱে চমকপ্ৰদ প্ৰদৰ্শন কৰি ইতিহাস ৰচে৷ এককত প্ৰথমখন খেলত লক্ষ্য সেনে ইণ্ডোনেছিয়াৰ এন্থনী ছিনিছুকা গিণটিঙক ৮-২১, ২১-১৭, ২১-১৬ত পৰাস্ত কৰি ভাৰতক ১-০ৰ অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে।

দ্বৈত খেলত চিৰাগ চেট্টি আৰু সাত্বিকসাইৰাজ ৰণকি ৰেড্ডীৰ যুটীয়ে মহম্মদ এহচান আৰু কেৱিন সঞ্জয় ছুকামুলজোৰ যুটীক ১৮-২১, ২৩-২১, ২১-১৯ত পৰাস্ত কৰে।

এককৰ দ্বিতীয়খন খেলত কিদাম্বি শ্ৰীকান্তে এছিয়ান গেমছত সোণৰ পদক বিজেতা জনাথন ক্ৰিষ্টিক ২১-১৫, ২৩-২১ত পৰাস্ত কৰি ভাৰতৰ জয় নিশ্চিত কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে থমাচ কাপ বেডমিণ্টন প্ৰতিযোগিতাত খিতাপ দখল কৰাৰ পিছতে ভিডিঅ’ কলিং যোগে বাৰ্তালাপ কৰি ভাৰতীয় দলটোক অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ভাৰতীয় দলটোৱে থমাচ কাপৰ খিতাপ অৰ্জন কৰি সমগ্ৰ দেশকে উৎসাহিত কৰিছে বুলি কয়। দলৰ উজ্জ্বল ভৱিষ্যত কামনা কৰাৰ লগতে এই জয়ে দেশৰ উদীয়মান খেলুৱৈসকলক উৎসাহিত কৰিব বুলি

ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰে অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰি এই সাফল্যৰ বাবে ভাৰতীয় বেডমিণ্টন দলটোক এক কোটিৰ নগদ পুৰস্কাৰ আগবঢ়োৱাৰ ঘোষণা কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে