February 1, 2023, 1:41 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

তেলেংগানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ পদত অসম সন্তান ন্যায়াধীশ উজ্জ্বল ভূঞা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 17, 2022
  • 76 Time View

অসম সন্তান বিশিষ্ট আইনজীৱি ন্যায়াধীশ উজ্জ্বল ভূঞাক উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ কৰা হৈছে৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ কলেজিয়ামে ন্যায়াধীশ উজ্জ্বল ভূঞাৰ নাম তেলেংগানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ নতুন মুখ্য ন্যায়াধীশ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। বৰ্তমান ভূঞা তেলেংগানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ন্যায়াধীশ হিচাপে কৰ্মৰত। উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে৷ বৰ্তমানৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ সতীশ চন্দ্ৰ শৰ্মাক দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়লৈ মুখ্য ন্যায়াধীশ হিচাপে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ কলেজিয়ামৰ পৰামৰ্শ৷ ন্যায়াধীশ ভূঞাক ২০১১ চনৰ ১৭ মে’ত গৌহাটি উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ অতিৰিক্ত ন্যায়াধীশ হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছিল৷ ন্যায়াধীশ উজ্জ্বল ভূঞাই ন্যায়িক একাডেমী-অসম আৰু গুৱাহাটীক ৰাষ্ট্ৰীয় আইন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সৈতে জড়িত হৈ আছিল। তাৰ পিছতে বোম্বাই উচ্চ ন্যায়ালয়লৈ বদলি কৰা হয়৷ ২০২৯ চনৰ ৩ মাৰ্চত বোম্বাই উচ্চ ন্যায়ালৰ ন্যায়াধীশ হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছিল। মুম্বাইত দুবছৰ কাৰ্যকাল ৰখাৰ পিছতে স্থানান্তৰ কৰা হয় তেলেংগানা উচ্চ ন্যায়ালয় আৰু তেলেংগানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ন্যায়াধীশ হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে৷ তেলেংগানা ৰাজ্যিক আইনী সেৱাৰ কাৰ্যবাহী অধ্যক্ষ পদতো আছে ভূঞা৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে