January 30, 2023, 7:55 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

তীৰ্থপীঠ উত্তৰ গুৱাহাটীত হনুমান জয়ন্তীৰ মহা আয়োজন

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 11, 2022
  • 64 Time View

পংকজ নাথঃ কামৰূপ জিলাৰ তীৰ্থপীঠ উত্তৰ গুৱাহাটীত হনুমান জয়ন্তীৰ মহা আয়োজন চলিছে। ৰামভক্ত হনুমান আস্থা আৰু বিশ্বাসৰ প্ৰতীক । মানুহৰ অন্তৰাত্মাত হনুমানৰ লেখীয়া প্ৰেম ভালপোৱা জগাই সনাতন সংস্কৃতিক উজ্জীবিত কৰাৰ প্ৰয়াস কৰিছে কেশব দাস মহাৰাজজীয়ে। আধ্যাত্মিক গুৰু কেশব মহাৰাজজীৰ উদ্যোগত উত্তৰ গুৱাহাটীৰ বৰলুইতৰ পাৰত ১৬ আৰু ১৭ এপ্ৰিলত দুদিনিয়াকৈ উদযাপিত হব হনুমান জয়ন্তী । একলাখৰো অধিক হনুমান চালিচা পাঠ কাৰ্যক্ৰমত দেশৰ সন্ত সাধুবাবা, ভক্তৰ লগতে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে অংশ গ্ৰহণ কৰিব হোম যজ্ঞত । মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই যজমান হিচাপে পঢ়িব হনুমান চালিচা । হনুমান জয়ন্তীৰ প্ৰাৰম্ভিক অংশ হিচাপে আজি কুমাৰী ভোজন অনুষ্ঠানত এশ আঠ গৰাকী কুমাৰীক ভোজন বন্দন কৰা হয় । প্ৰায় ৫০ হাজাৰৰো অধিক ভক্তক আদৰিবৰ বাবে সাজু হৈ লুইতৰ পাৰত এপষেক ধৰি সজোৱা হৈছে বৃহৎ পেণ্ডেল । অনুষ্ঠানৰ উদ্যোক্তা সকলে এই অনুষ্ঠানত ভক্তগণৰ উপস্থিতি কামনা কৰাৰ লগতে সকলোকে অনুস্থানলৈ আদৰণি জনাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে