February 2, 2023, 3:45 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

তীব্ৰ প্ৰতিবাদৰ মাজতে সিদ্ধু মুচেৱালাৰ ঘৰত পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱাত মান

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 40 Time View

ৰাজপথত দুৰ্বৃত্তৰ গুলীত প্ৰাণ হেৰুওৱা প্ৰয়াত পঞ্জাৱী গায়ক সিদ্ধু মুচেৱালাৰ ঘৰত আজি উপস্থিত হয় পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱাত মানে৷ পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱন্ত মানে শুকুৰবাৰে সিদ্ধু মুজ ৱালাৰ গাঁৱত উপস্থিত হৈ পিতৃ-মাতৃক সাক্ষাৎ কৰে৷ পঞ্জাৱী গায়কজনক ৰাজপথত গুলীয়াই হত্যাৰ চাৰিদিন পিছত সিদ্ধু মুচেৱালাৰ ঘৰত আজি উপস্থিত হয়৷

মুখ্যমন্ত্ৰীৰ আগমনৰ পূৰ্বে পুৱাৰে পৰা সিদ্ধু মুচেৱালাৰ গাঁৱত ব্যাপক সংখ্যক নিৰাপত্তাৰক্ষী নিয়োগ কৰাত উত্তেজনাই বিৰাজ কৰে৷ একাংশ লোকে শ্ল’গান দি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ প্ৰতিবাদকাৰীৰ সন্মুখীন হ’ব লগা হয়৷ মানসা জিলাৰ মুচা গাঁৱত প্ৰৱেশ কৰাত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল একাংশ লোকে। মানে পুৱা প্ৰায় ১০ বজাত মুচেৱালাৰ ঘৰত উপস্থিত হোৱাৰ পূৰ্বে নিৰাপত্তাৰ নিয়োগ কৰে৷ তাৰ মাজতে গায়ক-ৰাজনীতিবিদৰ পৰিয়ালৰ সৈতে প্ৰায় এঘণ্টা অতিবাহিত কৰে।

২৮ বছৰীয়া মুচেৱালাক ২৯ মে’ত মানছাত কিছুমান অচিনাক্ত আক্ৰমণকাৰীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰিছিল৷ ৰাজ্য চৰকাৰে নিৰাপত্তাৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ এদিন পিছত জীপত যাত্ৰা কৰি থকাৰ সময়তে ধাৰাষাৰ গুলীবৰ্ষণৰ সময়তে মৃত্যু হয়৷

ৰাজ্যখনৰ আম আদমী পাৰ্টি (আপ) চৰকাৰক গায়কৰ নিৰাপত্তা কৰ্তন কৰাৰ বাবে তীব্ৰ সমালোচনা কৰা হৈছে৷ ৪০০ তকৈও অধিক ভিআইপিৰ সৈতে নিৰাপত্তা কৰ্তন কৰে পঞ্জাৱৰ মনা চৰকাৰে৷

ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ পিছতে মুচেৱালাৰ পৰিয়ালেও চৰকাৰক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে। আমাৰ পুত্ৰৰ সৈতে চাৰি নিৰাপত্তাৰক্ষী নিয়োজিত কৰাটো কেনেকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ আছিল? আপোনাৰ ভাণ্ডাৰ এতিয়া পূৰণ কৰা হ’বনে? আপোনাৰ ভাণ্ডাৰ ভৰ্তি কৰক, মাতৃ চৰণ কৌৰে এনেদৰে কৈছিল।

আপৰ কিছুমান নেতাই প্ৰশ্ন কৰিছে যে মুজ ৱালাই কিয় বুলেটপ্ৰুফ নথকা এখন বাহনত ভ্ৰমণ কৰিছিল আৰু এতিয়াও তেওঁক আৱণ্টন কৰা দুজন ৰক্ষীক লৈ যোৱা নাছিল। পঞ্জাৱৰ মন্ত্ৰী হৰপাল চিমা আৰু কুলদীপ সিং ধালিৱাল আছিল পৰিয়ালটোক সাক্ষাৎ কৰা প্ৰথম এএপি নেতা, গায়কৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ এদিন পিছত বৃহস্পতিবাৰে মুচেৱালাৰ পিতৃক সাক্ষাৎ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে