February 9, 2023, 2:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

তিনিবাৰকৈ ভাৰতীয় ভূমি দখলৰ চেষ্টা ৰঙা চীন বাহিনীৰ…উচিত শিক্ষা দিলে ভাৰতীয় সেনাই

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 101 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ তৃতীয়বাৰৰ বাবে ৰঙা চীনে ভাৰতৰ ভূমিত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা কৰিছে৷ ১৫ জুনৰ পিছত আগষ্ট আৰু চেপ্তেম্বৰ পৰ্যন্ত তিনিবাৰকৈ ভাৰত ভূখণ্ডত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা কৰিছে চীন সেনাই৷ এই সময়ত উত্তপ্ত হৈ আছে চীন-ভাৰত সীমান্ত৷

এই সময়ত তিনিবাৰকৈ ভাৰতৰ ভূখণ্ডত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা কৰিছে ৰঙা চীনৰ সেনাই৷ কিন্তু ভাৰতীয় বীৰ জোৱানে অনুপ্ৰৱেশ ৰখোৱাই নহয় সাহসেৰে চীনক ভেটি সীমাৰ পৰা উলিয়াই পঠিয়াবলৈ সক্ষম হৈছে৷ সেনাৰ সুত্ৰৰ মতে, ১৫ জুনত চীনৰ আগ্ৰাসন আৰম্ভ হৈছিল পেংগাং হ্ৰদৰ উত্তৰ অংশত৷ এইবাৰ চীনৰ সেনাই প্ৰৱেশৰ চেষ্টা কৰিছে পেংগাং হ্ৰদৰ দক্ষিণ এলেকাত৷

যাৰ ফলত ভাৰতীয় সেনাই তৎপৰতা বৃদ্ধি কৰিছে৷ ভাৰতীয় সেনাই সাহাসেৰে চীনা সৈন্যক ভেটা দি সীমান্তত উচিত শিক্ষা দিয়াৰ পিছতে চীনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি কয় যে ভাৰতৰ পদক্ষেপ চীনৰ সাৰ্বভৌমত্বত আঘাত হানিছে৷ ইমানে নহয় ভাৰতীয় সেনাই দুয়ো দেশৰ শান্তিৰ পৰিস্থিতি বিঘ্নিত কৰা বুলি কয়৷ প্ৰকৃততে চীনৰ সেনাই ভাৰতৰ ভূমিত প্ৰৱেশৰ প্ৰতিচ্ছবি স্পষ্ট হৈ পৰাত চীনে নিজৰ ষড়যন্ত্ৰ ঢাকিবলৈ চেষ্টা কৰে৷

শনিবাৰে চীনৰ সেনাই প্ৰকৃত নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখাত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা কৰিছে৷ তাৰ পিছতে দুয়ো দেশৰ ফ্লেগ মিটিং অনুষ্ঠিত হয়৷ ভাৰতীয় সেনাৰ তৰফৰ পৰা জনোৱা মতে, ২৯-৩০ আগষ্টত পেংগাং হ্ৰদৰ দক্ষিণে প্ৰৰোচনামূলক সামৰিক পদক্ষেপ কৰিছে৷ সেই সময়ত ভাৰতীয় সেনাই অতি মজবুত স্থিতিত চীনা সেনাক ভেটা দিয়ে৷ ভাৰতীয় সেনাই আগ্ৰাসন ৰোধ কৰাৰ লগতে জুন মাহৰ পৰা তিনিবাৰ চীনা সৈন্যৰ প্ৰৱেশৰ চেষ্টাক কঠোৰ ভাৱে বিফল কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে