February 2, 2023, 6:04 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা”

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, December 6, 2020
  • 702 Time View

কাকপথাৰঃ তিনিচুকীয়া জিলাৰ ঢলা ছৈখোৱাত অৱস্থিত শ্ৰী শ্ৰী কেচাইখাইতী শালত আজি “বাবু পূজা”৷ পুৱাৰে পৰা অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ হাজাৰ হাজাৰ ভক্তৰ সমাগম ঘটিছে এই ঐতিহাসিক পূজাভাগলৈ৷ জনবিশ্বাস অনুসৰি বাবু পূজাত সেৱা কৰিলে মনৰ আশা পূৰণ হয়৷ বিগত বছৰ সমুহৰ দৰে এইবাৰ মেলা নতুবা দোকান পোহাৰৰ সমাহাৰ ঘটা নাই যদিও সমাগম ঘটিছে বহু ভক্তৰ৷ পূজা উদযাপন সমিতিয়ে কভিড প্ৰটকলৰ বাবে এনে হোৱা বুলি জনাই ৷ পূজা ভাগত বলি দিয়াৰ প্ৰথা আছে যদিও বিগত বছৰৰ তুলনাত ছাগলী, হাহঁ পাৰ ইত্যাদিৰ সংখ্যাও যথেষ্ঠ কম দেখা গৈছে৷ পূৱাই শালত আশীষ বিচাৰি উপস্থিত হয় শদিয়া সমষ্টিৰ বিধায়ক বলিন চেতিয়া, সদৌ মৰাণ ছাত্ৰ সন্থাৰ সদ্য প্ৰাক্তন সভাপতি অৰুণজ্যোতি মৰাণকে ধৰি বহু নেতা কৰ্মী ৷ উল্লেখ্য যে বাগানৰ বাবু সকলে অন্য সময়ত পূজা কৰিবলৈ সময় নোপোৱাত বাগানৰ কাম কাজ কমি অহাৰ সময়তে ডিচেম্বৰ মাহৰ প্ৰথম দেওবাৰটোত পূজা কৰিবলৈ অহাৰ বাবে ইতিহাসৰ পৰা এই পূজা “বাবু পূজা” নামেৰে জনাজাত৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে