October 3, 2022, 3:12 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা”

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, December 6, 2020
  • 670 Time View

কাকপথাৰঃ তিনিচুকীয়া জিলাৰ ঢলা ছৈখোৱাত অৱস্থিত শ্ৰী শ্ৰী কেচাইখাইতী শালত আজি “বাবু পূজা”৷ পুৱাৰে পৰা অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ হাজাৰ হাজাৰ ভক্তৰ সমাগম ঘটিছে এই ঐতিহাসিক পূজাভাগলৈ৷ জনবিশ্বাস অনুসৰি বাবু পূজাত সেৱা কৰিলে মনৰ আশা পূৰণ হয়৷ বিগত বছৰ সমুহৰ দৰে এইবাৰ মেলা নতুবা দোকান পোহাৰৰ সমাহাৰ ঘটা নাই যদিও সমাগম ঘটিছে বহু ভক্তৰ৷ পূজা উদযাপন সমিতিয়ে কভিড প্ৰটকলৰ বাবে এনে হোৱা বুলি জনাই ৷ পূজা ভাগত বলি দিয়াৰ প্ৰথা আছে যদিও বিগত বছৰৰ তুলনাত ছাগলী, হাহঁ পাৰ ইত্যাদিৰ সংখ্যাও যথেষ্ঠ কম দেখা গৈছে৷ পূৱাই শালত আশীষ বিচাৰি উপস্থিত হয় শদিয়া সমষ্টিৰ বিধায়ক বলিন চেতিয়া, সদৌ মৰাণ ছাত্ৰ সন্থাৰ সদ্য প্ৰাক্তন সভাপতি অৰুণজ্যোতি মৰাণকে ধৰি বহু নেতা কৰ্মী ৷ উল্লেখ্য যে বাগানৰ বাবু সকলে অন্য সময়ত পূজা কৰিবলৈ সময় নোপোৱাত বাগানৰ কাম কাজ কমি অহাৰ সময়তে ডিচেম্বৰ মাহৰ প্ৰথম দেওবাৰটোত পূজা কৰিবলৈ অহাৰ বাবে ইতিহাসৰ পৰা এই পূজা “বাবু পূজা” নামেৰে জনাজাত৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে