February 9, 2023, 12:59 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

তামুলপুৰৰ কচুকাটাত শ্লেব কালভাৰ্ট নিৰ্মাণত অনিয়ম, নিম্নমানৰ সামগ্ৰী ব্যৱহাৰৰ অভিযোগ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 28, 2020
  • 130 Time View

তামুলপুৰঃ তামুলপুৰৰ কচুকাটাত নিম্ন মানৰ সামগ্ৰীৰে কালভাৰ্ট নিৰ্মাণৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ৰাইজে৷ তামুলপুৰ মহকুমাৰ লতিবাৰী-কচুকাটা-বেলবাৰী সংযোগী গড়কাপ্তানি পথত পকী কালভাৰ্ট নিৰ্মাণত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি ৰাইজে নিৰ্মাণৰ কাম বন্ধ কৰি দিয়ে৷ ঠিকাদাৰ তথা গড়কাপ্তানী বিভাগৰ বিৰুদ্ধে ক্ষোভিত ৰাইজে ক্ষোভ উজাৰি কালভাৰ্ট নিৰ্মাণত ঠিকাদাৰে ভঙা ক্ৰেছাৰ মিলত পৰি থকা শিল, মাটি মিহলি বালি, ডাঙৰ ডাঙৰ শিলত চিমেন্ট মিহলি কৰি লোহাৰ ৰড ব্যৱহাৰ নকৰাকৈ কালভাৰ্ট নিৰ্মাণৰ কাম কৰি থকা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰে৷

স্থানীয় ৰাইজে আঁচনি অনুযায়ী কালভাৰ্টৰ নিৰ্মাণৰ কাম কৰিবলৈ ঠিকাদাৰক অনুৰোধ জনোৱাৰ পিছতো নিম্নমানৰ সামগ্ৰীৰে নিৰ্মাণ কাৰ্য চলাই থকাত আজি পুৱা স্থানীয় ৰাইজে নিৰ্মাণৰ কাম বন্ধ কৰি দিয়ে৷ স্থানীয় ৰাইজে পুৰ্বতেও উক্ত স্থানত অতি নিম্নমানৰ সামগ্ৰীৰে এটা কালভাৰ্ট নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল যদিও কেইবছৰমান পিছতেই কালভাৰ্টটো ভাঙি পৰা বুলি কয়৷ আনহাতে কালভাৰ্ট নিৰ্মাণ কৰি থকা নিৰ্মাণ শ্ৰমিকসকলেও ঠিকাদাৰৰ নিৰ্দেশ মতে কালভাৰ্টৰ কাম কৰি আছে বুলি কয়৷

ৰাইজে শ্লেব কালভাৰ্টটো নিৰ্মাণকাৰী ঠিকাদাৰৰ শ্ৰমিকসকলক কাম বন্ধ কৰিবলৈ দিয়ে৷ কালভাৰ্টটোত চৰকাৰৰ আঁচনি অনুসৰি উপযুক্ত পৰিমানৰ শিল-বালি ব্যৱহাৰ কৰি কাম কৰিবলৈ আহ্বান জনায়৷ আনহাতে তামুলপুৰ উপ সংমণ্ডলৰ অভিযন্তা-বিষয়া-কৰ্মচাৰীকো সঠিক ভাৱে কামৰ তদাৰক কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে স্থানীয় ৰাইজে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে