February 1, 2023, 11:26 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

‘ড্ৰেগনৰ প্ৰেম আমিৰ খান’, আৰএছএছৰ মুখপত্ৰত অভিনেতাক সমালোচনা…

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, August 25, 2020
  • 109 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বলীউড অভিনেতা আমিৰ খানৰ শেহতীয়া তুৰ্কী ভ্ৰমণ আৰু চাইনা মোবাইল কোম্পানী ‘ভিভ’ স্মাৰ্টফোন’ৰ ভাৰতৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেছাদৰ হোৱাক লৈ সৰৱ হৈ পৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘ। সংঘৰ মুখপত্ৰ পাঞ্চজন্যত ‘ড্ৰেগনৰ প্ৰেম আমিৰ খান’ নামৰ এক দীঘলীয়া লেখাত অভিনেতাজনক সমালোচনা কৰাৰ লগতে তেওঁৰ সন্মুখত কেইবাটাও প্ৰশ্নৰ উত্থাপন কৰিছে আৰএছএছে।

পাঞ্চজন্যৰ লেখাটোত কোৱা হৈছে যে, আমিৰ খান অভিনীত ছবি ‘ডংগল’-এ চীনত সৰ্বমুঠ ১,৪০০ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় কৰিছিল, কিন্তু ছলমান খান অভিনীত ছবি ‘চুলতান’-এ মাত্ৰ ৪০ কোটিৰহে উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল চীনত। ডাটা সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অসচেতন চাইনা মোবাইল কোম্পানী ভিভ’ৰ ভাৰতৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেছাদৰ আমিৰ খান। তেওঁৰ চীনা ছ’চিয়েল মিডিয়া মঞ্চ ‘চীনা ভিভ’ত ১০ লাখৰো অধিক ফল’ৱাৰ্ছ আছে।

আনহাতে ছবিৰ শ্বুটিঙৰ সময়ত অলপতে আমিৰ খানে ইস্তানবুলত তুৰ্কীৰ ফাৰ্ষ্ট লেডী এমীন এৰ্ড’গনক সাক্ষাৎ কৰাৰ পিছতে বিভিন্নজনে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছিল। আমিৰ খানে তেওঁৰ আহিবলগীয়া ছবি ‘লাল সিং চড্ডা’ৰ দৃশ্যগ্ৰহণৰ সময়ত তুৰ্কীত সাক্ষাৎ কৰিছিল ফাৰ্ষ্ট লেডী এমীনক।

আমিৰ খানৰ তুৰ্কী ভ্ৰমণক লৈ আৰএছএছৰ মুখপত্ৰত লিখিছে, ‘যিদৰে আমিৰ খানে তুৰ্কীলৈ গৈ ভাৰতবাসীৰ ভাৱনাক বুঢ়া আঙুলি দেখুৱাইছে, সেয়া তেওঁ বুজি পোৱা উচিত। তেওঁ নিজকে ধৰ্ম নিৰপেক্ষ বুলি কয়, কিন্তু আনফালে তেওঁ ইজৰাইলৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ভাৰত আগমণৰ সময়ত সাক্ষাৎ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে। যদি আমিৰ খানে নিজকে ধৰ্মনিৰপেক্ষ বুলি ভাৱে তেন্তে জম্মু-কাশ্মীৰ বিষয়ত পাকিস্তানক সমৰ্থন কৰা তুৰ্কীলৈ গৈ তেওঁ কিয় ছবিৰ শ্বুটিং কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিছে?’

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে