February 1, 2023, 1:59 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ডিব্ৰুগড়ৰ জকাই ২৭ঘৰীয়াৰ স্বামীহাৰা ৰেখামণিৰ দুই সন্তানৰ চিকিৎসা কৰিবলৈ নাই অৰ্থ…

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, September 24, 2020
  • 122 Time View

চাবুৱাঃ চৰকাৰে দৰিদ্ৰসসলৰ বাবে ভিন্ন আঁচনি ৰূপায়ন কৰিলেও বহু দৰিদ্ৰ পৰিয়ালে এই আঁচনিসমূহৰ পৰা বঞ্চিত হৈ আহিছে৷ ডিব্ৰুগড় জিলাৰ মৰাণ বিধানসভা সমষ্টিৰ বৰবৰুৱা উন্নয়ন খণ্ডৰ কোটোহা গাঁও পঞ্চায়তৰ জকাইৰ ২৭ঘৰীয়া বনকৈৱৰ্ত গাঁৱৰ এটি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালে আজিও বঞ্চিত হৈছে চৰকাৰী আঁচনিৰ পৰা৷

ডিব্ৰুগড় জিলাৰ ১১৫নং মৰাণ বিধানসভা সমষ্টিৰ কুটুহা গাঁও পঞ্চায়তৰ জকাই ২৭ঘৰীয়া গাঁৱত দৰিদ্ৰতাই কোঙা কৰিছে ৰেখামণি দাসৰ পৰিয়ালক। ৰেখামণি দাসৰ মহিলাগৰাকীয়ে সংগ্ৰাম কৰি দুই সন্তানসহ জীৱন অতিবাহিত কৰিছে যদিও আজিলৈ চৰকাৰী আঁচনিয়ে ঢুকি পোৱা নাই। খেতিৰ মাটি, জমা ধন নথকাৰ লগতে উপাৰ্জনৰ কোনো পথ নথকা ৰেখামণিৰ কেইবছৰমান পূৰ্বে মাছমৰীয়া স্বামীৰ মৃত্যু হোৱাত দুই পুত্ৰ-কন্যাক বুকুত সাৱটি লৈ জীয়াই থাকিব লগীয়া হৈছে। ৰেখামণিয়ে দিনহাজিৰা কৰিবলৈ ওলাই নগলে চৌকা নজ্বলে।

কেতিয়াবা কাৰোবাৰ ঘৰত বন কৰি, বাচন ধুই ৰেখামণিয়ে পোহপাল দিছে সন্তাক দুটাক। ইমানে নহয় ৰেখামণিৰ দুই পুত্ৰ আৰু কন্যা সন্তান বিগত এমাহ ধৰি অচিন ৰোগত ভুগি আছে। চিকিৎসাৰ বাবে নাই টকা। মাতৃগৰাকীৰ এটাই মাথো চিন্তা কেনেকৈ ল’ৰা-ছোৱালী কেইটাক চিকিৎসা কৰিব পাৰি। পঞ্চায়তৰ পৰাও আজিলৈ সহায় নাপালে পৰিয়ালটোৱে। অসহায় মহিলাগৰাকীয়ে লৰা-ছোৱালী দুটাৰ চিকিৎসাৰ বাবে বিচাৰিছে ৰাইজৰ পৰা সহায়।

গাঁও পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰীগৰাকীক ফোন যোগে সাংবাদিকে বিষয়টো অৱগত কৰিছিল যদিও সভানেত্ৰীগৰাকীৰো কথাষাৰ গা এৰাই চলা দিয়া পৰিলক্ষিত হয়। চৰকাৰে দৰিদ্ৰসকলৰ বাবে লোৱা কোনো আঁচনিয়ে স্পৰ্শ কৰিব পৰা নাই পৰিয়ালটোক। আজি পৰ্যন্ত PMAY এটি ঘৰ নাপালে ৰেখামণি দাস। এই দৰিদ্ৰ দুৰ্ভগীয়া পৰিয়ালটোক সহায়ৰ বাবে স্থানীয় ৰাইজে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীক কাতৰ আহবান জনাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে