February 1, 2023, 1:39 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ডিব্ৰুগড়ত পশ্চিমবঙ্গৰ পৰা অনা বস্তাই বস্তাই নিচাযুক্ত দ্ৰব্য জব্দ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 94 Time View

ডিব্ৰুগড়ঃ ডিব্ৰুগড়ত সোমবাৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ অবৈধ নিচাযুক্ত সামগ্ৰী জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয় আৰক্ষীয়ে। পশ্চিমবঙ্গৰ পৰা এএছ ০১ডিডি ০৯৯৬ নম্বৰৰ ট্ৰাকখনত কঢ়িয়াই আনিছিল নিচাযুক্ত সামগ্ৰীসমূহ।

ডিব্ৰুগড় ফুলবাগান নামেৰে পৰিচিত তথা লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱা উদ্যানৰ সমীপৰ ৩৭নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ পৰাই নিচাযুক্ত সামগ্ৰী ভৰ্তি ট্ৰাক খন জব্দ কৰে আৰক্ষীয়ে। ট্ৰকাখনত ২০০ বস্তাৰো অধিক নিচাযুক্ত থকা বুলি জানিব পৰা গৈছে। এই সন্দৰ্ভত ট্ৰাকখনৰ চালক কোচবিহাৰৰ লালজী আলী আৰু ৱাজিজুল হক নামৰ হেণ্ডিমেনজনক আটক কৰি সোধা পোছা অব্যাহত ৰাখিছে।

আৰক্ষী সূত্ৰৰ মতে ডিব্ৰুগড়ৰ পি কে ষ্ট’ৰ, নিউ মাৰ্কেটৰ মুজামিল খান, জে বি ভাণ্ডাৰ, কল ৰোডৰ মহম্মদ ছালমেত, নিউ মাৰ্কেটৰ জুনাইদ খান আৰু কল ৰোডৰ মহম্মদ ছফোদ্দিনৰ নামত এই নিচাজাতীয় সামগ্ৰীসমূহ কঢ়িয়াই আনিছিল। ইপিনে এটা অসাধু চক্ৰই আৰক্ষীক মেনেজ কৰি জব্দকৃত নিচাযুক্ত দ্ৰব্য খিনি সহজে উলিয়াই নিবলৈও অপচেষ্টা চলাই থকা বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে