February 2, 2023, 3:03 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ডিব্ৰুগড়ত পথ দুৰ্ঘটনাত অৰুণাচলী যুৱকৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 14, 2020
  • 105 Time View

ডিব্ৰুগড়ঃ ডিব্ৰুগড়ৰ নৱ নিৰ্মিত ৫২নং (বি) ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত জকাই হাৰকপথাৰত আজি এক দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীসকলে জনোৱা মতে, বিয়লিৰ ভাগত অৰুণাচল প্ৰদেশৰ পৰা ডিব্ৰুগড় অভিমুখে অহা তীব্ৰবেগী বলেৰ’ এখনে ৰাজপথৰ এটা গৰু মহতিয়াই নি আন এখন বাহনত খুন্দা মৰাৰ ফলত এজন লোক ঘটনা স্থলীতে নিহত হোৱা লগতে আন ৩ জন আহত হয়। AS 23 T 6539 নম্বৰৰ মাৰুটি ব্ৰীজা গাড়ীখনে AS04Q 0333 নম্বৰৰ মহেন্দ্ৰ বলেৰ’ গাড়ীখনত খুন্দিওৱাত দুয়োখন গাড়ী পথৰ কাষত কেইবালুটি খাই বাগৰি পৰে।

ফলত লগে লগে মৃত্যু হয় বলেৰ খনত থকা অৰুণাচল কাণুবাৰীৰ ৱাংচুই ইংচু(২৬) নামৰ এজন যুৱক।আনহাতে ৱাংলু ৱাংচু নামৰ এজন অৰুণাচলী আৰক্ষীৰ লগতে চালক সাপেখাতীৰ ৰূপম গোহাঁই গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। ব্ৰীজা গাড়ীখনত থকা এজনৰ অৱস্থাও সংকটজনক বুলি জানিব পৰা গৈছে যদিও বাতৰি লিখা পৰলৈকে পৰিচয় পোৱা হোৱা নাই। আটাইকেইজনকে সংকটজনক অৱস্থাত অসম চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় হাস্পতাললৈ ৰাইজ আৰু বৰবৰুৱা আৰক্ষীৰ সহযোগত প্ৰেৰণ কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে