February 2, 2023, 2:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ডনাল্ড ট্ৰাম্পৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ ভিডিঅ’ত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 152 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ আমেৰিকাত এতিয়া নিৰ্বাচনৰ বতৰ৷ সমগ্ৰ বিশ্বৰ সংবাদমাধ্যমত এতিয়া আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ চৰ্চা৷ আমেৰিকাৰ নিৰ্বাচনলৈ মাজত মাথো দুমাহ৷ দুমাহ বাকী থকা অৱস্থাত শাসকীয় ৰিপাব্লিকান আৰু বিৰোধী ডেমক্ৰেটিক দলে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ দ্ৰুত গতিত চলাই গৈছে৷

ডেমক্ৰেটিক আৰু ৰিপাব্লিকান দলে তীব্ৰ প্ৰচাৰ অভিযান চলি থকাৰ সময়তে শেহতীয়াকৈ ডনাল্ড ট্ৰাম্পে বিশেষ এটা ভিডিঅ’ প্ৰচাৰ কৰিছে৷ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত ব্যৱহৃত এই ভিডিঅ’ত ২০ লাখ আমেৰিকান ভাৰতীয় ভোটাৰসকলক আকৰ্ষিত কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে৷ এই বিশেষ ভিডিঅ’টোত ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ কিছু অংশ সংলগ্ন কৰা হৈছে৷ ট্ৰাম্পৰ চলিত বৰ্ষৰ ২৪ আৰু ২৫ ফেব্ৰুৱাৰীৰ ভাৰত ভ্ৰমণৰ সময়ত আহমেদাবাদৰ মটেৰা ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত বৃহৎ ৰেলীত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্পে একেলগে অংশ লোৱাৰ দৃশ্যাৱলী সংলগ্ন কৰা হৈছে৷ এই ভিডিঅ’ৰ জৰিয়তে ভাৰত আৰু আমেৰিকাৰ মহান সম্পৰ্কক নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত দেখুৱাই আমেৰিকান ভাৰতীয় ভোটাৰসকলক আকৰ্ষিত কৰাৰ চেষ্টা কৰিছে ট্ৰাম্পে৷

উল্লেখ্য যে, ডেমক্ৰেটিক দলৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী জ’ বিদেনে দুদিন পূৰ্বে দলীয় মনোনয়ন স্বীকাৰ কৰাৰ পিছতে জ’ বিদেনৰ বিৰুদ্ধে বৰ্তমানৰ ৰাষ্ট্ৰপতি তথা ৰিপাব্লিকান দলৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী ডনাল্ড ট্ৰাম্পে জ’ বিদেনক তীব্ৰ আক্ৰমণ কৰে৷ শনিবাৰে ডলাল্ড ট্ৰাম্পে চীনৰ গইনা লৈ জ’ বিদেনক আক্ৰমণ কৰি যদি জ’ বিদেন আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত হয় তেন্তে আমেৰিকক চীনৰ ওচৰত বিক্ৰী কৰি দিব বুলি কৈছিল৷ যদি ৩ নৱেম্বৰত জ’ বিদেন ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত হয় তেন্তে চীনৰ ওচৰত আমেৰিকাক বিক্ৰী কৰি দিব৷ সময় আহিছে ডেমক্ৰেটিক দলৰ খং আৰু হিংসাৰ ৰাজনীতি সমাপ্ত কৰাৰ৷ ট্ৰাম্পে দেশবাসীক উদ্দেশ্যে কয় সকলোতকৈ ডাঙৰ কথা কি জানে নে ডেমক্ৰেটিক দলৰ সমাৱেশত এবাৰো জ’ বিদেনে চীনৰ প্ৰসংগ উল্লেখ নকৰিলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে