February 9, 2023, 2:29 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

টুইটাৰৰ লগত সংঘাত তুংগত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ৷ কি হ’ব?

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, July 5, 2022
  • 40 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে ভাৰত চৰকাৰৰ কিছু নিৰ্দেশনাৰ প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ দাবী উত্থাপন কৰিছে৷ এইলৈ ভাৰত চৰকাৰৰ তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয় আৰু টুইটাৰৰ মাজত অব্যাহত আছে সংঘাত৷ শেহতীয়াকৈ টুইটাৰে ইয়াক আইনীভাৱে প্ৰত্যাহ্বান জনাইছে, লগতে ক্ষমতাৰ অপব্যৱহাৰ বুলি অভিহিত কৰিছে৷

ৰয়টাৰৰ মতে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ছ’চিয়েল মিডিয়া কোম্পানীটোয়ে গোচৰটোৰ ন্যায়িক পৰ্যালোচনা কৰাৰ লগতে তথ্য নিয়ন্ত্ৰণক লৈ নতুন দিল্লীৰ সৈতে চলি আছে মত বিৰোধ। ভাৰত চৰকাৰৰ তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ে টুইটাৰক সতৰ্ক কৰি দিছে যে, যদিহে টুইটাৰে তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ আদেশ পালন নকৰে তেন্তে অপৰাধমূলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব।

যোৱা মাহৰ শেষৰ ফালে, ভাৰতৰ তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ে টুইটাৰক সতৰ্ক কৰি দিছিল যে তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ তৰফৰ পৰা যিবোৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰা হৈছিল সেইসমূহ মানি চলিব লাগে ৷ ইফালে টুইটাৰে ন্যায়িক পুনৰীক্ষণৰ বাবে কৰা অনুৰোধত যুক্তি দিছে যে কিছুমান অপসাৰণৰ আদেশ ভাৰতৰ তথ্য প্ৰযুক্তি আইনৰ প্ৰক্ৰিয়াগত প্ৰয়োজনীয়তাতকৈ কম আছিল৷

উল্লেখ্য যে, বজাৰ গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ তথ্য অনুসৰি ভাৰতত প্ৰায় ২৪ নিযুত টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰী আছে৷ টুইটাৰ লগত সংঘাটৰ পূৰ্বে ভাৰত চৰকাৰে কো (Koo) নামৰ এটা এপ খুলিছিল টুইটাৰৰ বিকল্প হিচাপে৷ কোৰ তথ্য অনুসৰি তেওঁলোকৰ ২০ মিলিয়ন ব্যৱহাৰকাৰী আছে দেশত৷

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে