February 2, 2023, 4:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

টীয়কৰ নামচেচু জনতা উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰধান শিক্ষকৰ নিলম্বন প্ৰত্যাহাৰৰ দাবীত প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 19, 2020
  • 146 Time View

টীয়কঃ এগৰাকী উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ শিক্ষকক নিলম্বন কৰাত উত্তাল হৈ পৰিছে টীয়কৰ চাহ বাগিচা অধ্যুষিত অঞ্চল৷ যোৰহাট জিলাৰ টীয়কৰ চাহ বাগিচা অধ্যুষিত নামচেচুৰ জনতা উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰধান শিক্ষকক নিলম্বন কৰাৰ ঘটনাৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈ থকাৰ সময়তে আজি বিদ্যালয়ৰ প্ৰৱেশদ্বাৰত অসম চাহ জনজাতি ছাত্ৰ সন্থাৰ টীয়ক উপ-সমিতিৰ উদ্যোগত বিদ্যালয়খনৰ ছাত্ৰ সমাজ, অভিভাৱক আৰু অঞ্চলৰ ৰাইজে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি প্ৰধান শিক্ষকৰ নিলম্বন প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ দাবী জনায়৷

বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষক অমল বৰুৱা নামৰ শিক্ষকগৰাকীক ষড়যন্ত্ৰমূলক ভাৱে বিদ্যালয়ৰে আন এজন দত্ত উপাধিৰ শিক্ষকে নিজে প্ৰধান শিক্ষকৰ পদত অধিষ্ঠিত হ’বলৈ এনে দুষ্কাৰ্য সম্পাদন কৰিছে বুলি ৰাইজে অভিযোগ উত্থাপন কৰে। শিক্ষক অমল বৰুৱাই বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষক হিচাপে দায়িত্ব লোৱাৰ পিছৰে পৰা বিদ্যালয়খনৰ ফলাফল উন্নত হোৱাৰ লগতে সামগ্ৰীকভাৱে আগবাঢ়িছে বুলি কৈ ৰাইজে শীঘ্ৰে নিলম্বন প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ দাবী জনাই বিভিন্ন শ্ল’গান দি পৰিবেশ উত্তাল কৰি তোলে৷

কোনো ছাত্ৰ-ছাত্ৰী বিদ্যালয়লৈ নাহিলে অমল বৰুৱাই ঘৰলৈ গৈ খবৰ লোৱাৰ লগতে শিক্ষাদান কৰি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক শিক্ষৰ প্ৰতি আগ্ৰহী কৰি তুলিছে বুলি কয় ৰাইজে। তাৰ বিপৰীতে দত্ত উপাধিৰ শিক্ষকগৰাকীয়ে বিদ্যালয়খন তথা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ উন্নতিৰ বাবে কোনোধৰণৰ কাৰ্যব্যৱস্থা পূৰ্বে বা এই পৰ্যন্ত লোৱা পৰিলক্ষিত হোৱা নাই বুলি অঞ্চলবাসীয়ে মন্তব্য কৰিছে। অনতি পলমে সমগ্ৰ বিষয়টোৰ উচিত তদন্ত বিচাৰি শিক্ষক অমল বৰুৱাক পুনৰ নিযুক্তি দিবলৈ শিক্ষা বিভাগক দাবী জনাই ৰাইজে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে