May 25, 2022, 12:58 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

টীয়কত পানীৰ তলত কুৰি খনৰো অধিক গাঁও, আতংকিত ৰাইজ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 18, 2020
  • 92 Time View

টীয়কঃ নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ ফলত টীয়কৰ পুঠীনৈৰ পানী বাঢ়ি অহাৰ ফলত টীয়ক ৰাজহ চক্ৰৰ অন্তৰ্গত প্ৰায় কুৰিখনৰো অধিক ৰাজহ গাঁও পানী ডুব যায়। পুঠীনৈৰ দুয়োকাষৰ মথাউৰি বিগত সময়ত মেৰামতি কৰা হৈছিল যদিও মেৰামতিৰ বাবে অহা ধনৰাশিৰ পৰিমাণ কম হোৱাৰ বাবে অধিক টনকীয়াল ভাৱে মথাউৰি মেৰামতি কৰিব নোৱাৰৰ ফলতে বছৰৰ প্ৰথম বানত গাঁও সমূহত পানী প্ৰৱেশ কৰি তাণ্ডৰ সৃষ্টি কৰে৷

মথাউৰিৰ কেইবাটাও অংশ ছিঙি যোৱাৰ ফলত খেতিপথাৰ অনিষ্ট হোৱাৰ লগতে শ-শ পৰিয়ালৰ ঘৰৰ ভিতৰত পানী সোমাই থাকিবলৈ ঠাই নোহোৱা হৈ পৰে। হঠাতে পানী প্ৰৱেশ কৰাত খাদ্য বস্তুকে ধৰি খোৱাপানীৰ অভাৱত যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয় বুলি জানিব পৰা গৈছে। অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদৰ পীড়াকটা আঞ্চলিক সমিতিয়ে মথাউৰি দুৰ্বল কৈ নিৰ্মাণ কাৰৰ ফলতে প্ৰথমটো বানতে সকলো উটুৱাই নিয়া বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ ক’ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পোৱাৰ সময়তে বানৰ তাণ্ডৱে আতংকিত কৰিছে ৰাইজক৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে