February 9, 2023, 2:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

টীয়কত একেটা পুখুৰীত ৮ বছৰীয়া অংকিতা, ৬ বছৰীয়া জানমণিৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ, শোকৰ ছাঁ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 31, 2020
  • 114 Time View

টীয়কঃ যোৰহাট জিলাৰ টীয়কৰ বনাই চপানীত সোমবাৰে বিয়লি সংঘটিত হয় এক হৃদয় বিদাৰক ঘটনা। জানিব পৰা মতে, ঘৰত খেলি থকা অৱস্থাত বিতুল গগৈ নামৰ লোকজনৰ দুই কন্যা অংকিত গগৈ (৮) আৰু জানমণি গগৈ (৬) ওচৰৰে পুখুৰীত পৰি সলিল সমাধি ঘটে।

দুই কিশোৰী দিনৰ ১২ বজাৰে পৰা ঘৰত নথকাত মাতৃয়ে সমীপৰে মোমায়েকৰ ঘৰত আছে বুলি সন্দেহ কৰি বিচাৰ-খোচাৰ কৰা নাছিল। কিন্তু ওচৰৰ এজন যুৱকে ঘাঁহ কাটিবলৈ গৈ ওচৰৰ এটা পুখুৰীত কিবা বস্তু পৰি থকা প্ৰত্যক্ষ কৰি পিছত মৃতদেহ বুলি ঠিৰাং কৰি পাৰলৈ উঠাই অনাত অংকিতা গগৈ বুলি চিনাক্ত কৰে৷

সেই সময়ত সৰু কন্যা জানমণি ঘৰতে নথকাত একাংশ লোকে পানীত নামি বিচাৰ-খোচাৰ কৰাত সৰু কন্যাৰো মৃতদেহ একেটা পুখুৰীতে উদ্ধাৰ হয়। ইতিমধ্যে দুই কন্যাৰ মৃতদেহ আৰক্ষীয়ে টীয়ক FRUলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। ঘটনাই অঞ্চলটোত শোকৰ ছাঁ পেলাই৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে