February 8, 2023, 9:41 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

টিক-টকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কেভিন মেয়ৰৰ পদত্যাগ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 164 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত আৰু আমেৰিকাত নিষেধাজ্ঞাৰ সন্মুখীন হোৱা টিক-টকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই অৱশেষত পদত্যাগ কৰিলে৷ বৃহস্পতিবাৰে মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কেভিন মেয়ৰে পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছে৷ আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ডোনাল্ড ট্ৰাম্পৰ প্ৰশাসনে টিক-টক নিষিদ্ধ কৰাৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰাৰ লগতে ৯০ দিনৰ ভিতৰত সকলো কাৰ্য বন্ধ কৰিবলৈ কয়৷

এপ নিষিদ্ধ কৰাৰ ঘোষণাৰ পিছতে আমেৰিকাত মুখ্য কাৰ্যালয় থকা চীনা কোম্পানী টিক-টকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী কেভিন মেয়ৰে মুখ্য পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছে৷ মেয়ৰে ৰাজনৈতিক পৰিবেশৰ দোহাই দি ৰাজনৈতিক পৰিবেশ সলনি হোৱা বুলি কয়। আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ট্ৰাম্পে ৯০ দিনৰ ভিতৰত টিক-টকক আমেৰিকাৰ পৰা ব্যৱসায় এৰি আমেৰিকাত কোম্পানীটোক সম্পূৰ্ণ ৰূপে নিষিদ্ধ কৰাৰ কথা কৈ আহিছে৷ তাৰ পিছতে মেয়ৰে মুখ্য পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰাত বিশেষ চৰ্চা লাভ কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে