February 1, 2023, 1:29 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

টিএমচিৰ সহযোগিতা অবিহনে বিজেপিৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাটো সহজ নহ’বঃ মমতা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 82 Time View

পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয় যে আগন্তুক ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত বিজেপিৰ বাবে জয়লাভ কৰাটো সহজ নহ’ব। বিজেপিক তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন হ’ব আৰু এইটো তেওঁলোকে পাহৰিব নালাগে। মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয় যে চাৰিখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱা স্বত্বেও গেৰুৱা দলৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত জয়লাভ কৰাটো সহজ নহ’বও পাৰে।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন সোনকালেই অনুষ্ঠিত হ’বলৈ গৈ আছে বুলি কৈ কয় যে আমাৰ সহযোগিতা অবিহনে, বিজেপিয়ে এই নিৰ্বাচনত জয়ী হ’ব নোৱাৰিব। ইয়াক পাহৰিব নালাগে। খেলখন এতিয়াও শেষ হোৱা নাই। যিসকলৰ দেশৰ মুঠ বিধায়কৰ আধাও নাই তেওঁলোকে ডাঙৰ কথা ক’ব নালাগে৷ কিয়নো বিধানসভা নিৰ্বাচনত পৰাজয় স্বত্বেও সমাজবাদী পাৰ্টিৰ দৰে দল যোৱাবাৰতকৈ অধিক শক্তিশালী।

বেনাৰ্জীয়ে বিধানসভাত কয় যে এইবাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন বিজেপিৰ বাবে ইমান সহজ নহ’ব। আনকি দেশৰ মুঠ বিধায়কৰ আধাও নাই। বিৰোধী দলবোৰৰ সমগ্ৰ দেশতে অধিক বিধায়ক আছে। খেলখন এতিয়াও শেষ হোৱা নাই। আনকি উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱা সমাজবাদী দলৰ দৰে দলতো যোৱাবাৰতকৈ অধিক বিধায়ক আছে।

ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন পৰোক্ষভাৱে সংসদৰ নিৰ্বাচিত সদস্য আৰু ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ বিধানসভাৰে গঠিত সদস্যই ভোটদান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে